Τα σημερινά μου γεύματα

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απ: Τα σημερινά μου γεύματα

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 7:44 pm

@Μαρια, λυπαμαι πολυ αν τυχον εξελαβες ως προσβλητικα τα σχολια μου, αλλα θεωρω πως αν τα ξαναδιαβασεις θα δεις πως δεν ειπα ποτε οτι καποιος που ζητα βοηθεια ειναι τρελος ή αδυναμος χαρακτηρας.
Οπως ξερεις και οπως ισχυει και για εσενα, εχω διδαχθει στη σχολη διαφορους κλαδους της ψυχολογιας. Ειμαι εγγεγραμενη σε forums που εχουν να κανουν με ψυχολογικη υποστηριξη εδω και αρκετα χρονια, καθως επισης μερικες φορες εχω προτρεψει και η ιδια καποια ατομα να επισκεφθουν ψυχολογο, οταν βλεπω οτι η ψυχολογικη τους κατασταση ειναι μη διαχειρισημη απο τους ιδιους.
Θα ηταν πολυ γελοιο εκ μερους μου να θεωρησω μεμπτο, χαζο ή υποτιμητικο το να απευθυνθει καποιος σε ειδικο και τοσα χρονια στο eating disorders δεν νομιζω πως εδωσα ποτε την εντυπωση ατομου με χαμηλα επιπεδα ενσυναισθησης.

Λιγοτερο απο ενα χρονο πριν ειχα σκεφτει πολυ σοβαρα να απευθυνθω σε ψυχολογο για ενα αλλο ζητημα και αν προσεξες παραπανω ανεφερα οτι ποτε δεν αποκλειω το ενδεχομενο στο μελλον.

Θεωρω, ωστοσο, αστοχο να θεωρουμε ολους τους ανθρωπους, τις περιπτωσεις και πολλους αλλους παραγοντες ως πανομοιοτυπες ιστοριες μεταξυ τους ετσι ωστε η μοναδικη απαντηση για το καθε προβλημα ενος ανθρωπου να ειναι "πηγαινε σε εναν ψυχολογο".

Ειναι πολυ λεπτο ζητημα, σιγουρα δεν ειμαστε στην εποχη οπου θεωρειται ακομα ταμπου και ειναι στην κριση του καθε ανθρωπου το ποτε και αν θα το αποφασισει τελικα να το κανει. Θεωρω απλα οτι δεν θα πρεπει να υπαρχει αδιαλλαξια και η ζυγαρια να γερνει αποκλειστικα ειτε στη μια ειτε στην αλλη μερια.

Κατι που μπορω να διαχειριστω εγω, μπορει ο αλλος να μη μπορει, καθως και το αντιστροφο.
Ειναι σαν να μιλαμε για φιλοσοφια. Θα πρεπει να εξεταστουν ολα τα ενδεχομενα και οι περιπτωσεις ενδελεχως και ξεχωριστα ετσι ωστε να μη πεφτουμε σε γενικευσεις κατα τις οποιες αποκλειεται ενας τεραστιος αριθμος ιδιαιτερων περιπτωσεων.

Υπαρχουν περιπτωσεις κακοποιησης, πενθους,εξαρτησεων και πολλα πολλα αλλα οπου θεωρω οτι η ψυχολογικη υποστηριξη απο εναν σωστο ειδικο παιζει τεραστιο ρολο. Οσον αφορα τις διατροφικες διαταραχες, ναι, αν μιλαμε για τη περιπτωση της Δημητρας πχ ή αλλες περιπτωσεις οπου η διατροφικη διαταραχη εχει ισοπεδωσει το ποιοτητα ζωης του εκαστοτε ατομου, τοτε συμφωνω.

Αν μιλαμε για τη δικη μου περιπτωση, για ενα ατομο που υπεραναλυει το παραμικρο σχετικα με τα συναισθηματα του και τους παραγοντες που επηρεαζουν τη ψυχολογια του, λατρευει το φαγητο και απλα σαρωνει ενιοτε ο,τι βρει, οχι, δεν θεωρω πως χρειαζεται ειδικος εδω. Χρειαζεται λογικη επεξεργασια, διατροφολογος για καθοδηγηση (και παλι, υπαρχουν ανθρωποι που εχουν χασει 30,40,50,80 κιλα μονοι τους, χωρις βοηθεια οποτε και αυτο ειναι σχετικο) , λιγη γκρινια ενιοτε σε ενα φορουμ, στη μητερα και σε κανα δυο φιλους και εληξε το θεμα. Laughing

@Δημητρα δεν χρειαζεται να σε απασχολει το πώς διαχειριζονται οι αλλοι το δικο τους θεμα. Μπορεις να συμβουλεψεις, απο εκει και περα ειναι στην ιδιοσυγκρασια του καθενος , στο timing , στους εξωγενεις παραγοντες και στην ψυχολογια του το τι θα κανει. Το θεμα ειναι ΕΣΥ να εισαι καλα, να βλεπεις σταδιακη βελτιωση σε σενα σε σχεση με τη παρελθοντικη εικονα του εαυτου σου. Smile Smile

@μπλοσομ, "Τώρα μπορώ να πω με περηφάνεια πως δεν τρώω για να ξεσπάσω. Ναι, τρώω περισσότερο απ' όσο θα έπρεπε ίσως, ναι μου αρέσουν οι λιχουδιές, μα δε με ελέγχει το φαγητό.", ταυτιζομαι απολυτα. Και μπορω να πω οτι αυτη ειναι και η μεγαλυτερη νικη!!!!

Αλλο διατροφικη διαταραχη, αλλο απλα μου αρεσει το φαγητο και τσιμπολογαω περισσοτερο, ολες μας το ξερουμε αυτο. Για αυτο και προσωπικα θεωρω οτι εχω σχεδον εξαλλειψει πλεον τη διατροφικη διαταραχη της συναισθηματικης υπερφαγιας. Η λαιμαργια μου κατα διαστηματα ειναι κατι παντελως ξεχωρο απο το πανικο που μου προκαλουσαν τα υπερφαγικα επεισοδια που με εκαναν να πεφτω ψυχολογικα στα πατωματα καθε φορα που προσπαθουσα να νιωσω καλυτερα μεσω του φαγητου, προκαλωντας τον γνωστο φαυλο κυκλο.

Αυτα. Σεντονια εγραψα παλι χαχαχαχα

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 7:48 pm

πρωινο: το γνωστο λατρεμενο ποριτζ
μεσημεριανο: 3 μπιφτεκια με βρωμη και κολοκυθι με ενα φλυτζανι μπροκολο
απογευματινο: 2 κουταλιες σουπας ταχινι ολικης με κανελα κευλανης.
βραδινο: μια χουφτα αμυγδαλα

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 8:21 pm

Να είχαμε ανάδρομο Ερμή θα έλεγα ότι φταίει αυτό  Rolling Eyes

@tsourekoula- έκθεση.
Εγραψα μια φράση ακριβώς για να μην υποθέσεις ότι αναφέρομαι σε εσένα ότι είπες εσύ τα συγκεκριμένα confused

"Ξέρω πως δεν το λες υποτιμητικά ούτε υπονοείς κάτι από τα παραπάνω"

Αυτά που μπορεί να πιστεύει ο κόσμος που δεν γνωρίζει και να δίνει χαρακτηρισμούς .Τι θα κάνουμε τώρα επανάληψη κειμένου και έκθεσης :p

Λοιπόν και για να το ληξουμε ..Όλοι δεν έχουν την ίδια γνώμη σίγουρα ,αλλά προφανώς γίνονται παρεξηγήσεις και δεν υπάρχει λόγος .

Η δική μου ταπεινή άποψη είναι πως μια διατροφική διαταραχή αντιμετωπίζεται από ειδικό .
Την δουλειά σίγουρα την κάνει ο καθένας για τον εαυτό του αρκεί να μπορεί να δει βαθιά μέσα του και παίρνοντας τα σωστά μηνύματα από το θεραπευτή του !!Εξίσου σημαντικό είναι κατά πόσο εξειδικευμένος είναι ο θεραπευτής και κατά πόσο μπορεί να χειριστεί και να καθοδηγησει σωστά τον ασθενή .
Όλες οι διατροφικές διαταραχές επηρεάζουν την ποιότητα και τις σχέσεις των ατόμων που πάσχουν .
Όσο νωρίτερα το καταλαβαίνουν ,τόσο καλύτερα για αυτούς ώστε να ζητήσουν την βοήθεια που χρειάζονται και να προσπαθήσουν να δουν τι φταίει και τους οδήγησε στην ανάπτυξη και εξέλιξη της διαταραχής .
Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει αυτό που πιστεύει ή νομίζει ότι είναι καλύτερο για τον εαυτό του .Αρκεί να μην πέφτει στην παγίδα ότι αυτό που νομίζει είναι απαραίτητα και σωστό ή να είναι κάθετος γιατί αυτό χειροτερεύει την κατάσταση του και χάνει ακόμη περισσότερο χρόνο να δει την ουσία .

Άσχετο εγώ το ταχίνι, γιατί βλέπω ότι το γράφετε ενώ είναι τόσο καλό και υγιεινό βρε με τίποτα να μην μπορώ να το φάω !!!

Αγάπησε τον εαυτό σου και το σώμα σου! Βρες την δύναμη μέσα σου !
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

http://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 8:31 pm

χαχαχαχχαχααχ και στη δουλεια μου ειπαν οτι εχει ερμη με σεληνη στο καρκινο και κατι τετοια κουφα χααχαχα.

Μαρακι μου, δεν χρειαζεται να συμφωνουμε σε ολα, χωρις πλακα τωρα. Δεκτες και σεβαστες ολες οι αποψεις.

Αν σου πω οτι ολα τα ταχινια δεν εχουν την ιδια ακριβως γευση! χαχχαχαχα. Λοιπον, μετα απο μια γαστρεντεριτιδα που ειχα περασει περυσι δεν μπορουσα για περιπου δεκα μηνες να φαω ενα συγκεκριμενο ταχινι ολικης αλεσης που επαιρνα απο το σουπερμαρκετ .Αρχισα να μπορω μονο αν προσθετα λιγο μελι αλλα δεν ηταν σωστη λυση γιατι η διατροφολογος μου δεν το επετρεπε εκεινη τη περιοδο κι ετσι πηρα δοκιμαστικα ενα απο τα βιολογικα...και ηταν απλα απεριγραπτο, υπεροχο!

Δεν ξερω αν εχεις δοκιμασει ολικης ή απλο, αν δεν σου αρεσει καθολου ομως δεν χρειαζεται να πιεστεις. Το καλυτερο ειναι να ακουμε το σωμα μας.
Επισης λατρευυυυυυυυυυυυυυυυυυω το φυστικοβουτυρο χωρις αλατι και ζαχαρη και προσφατα δοκιμασα και βουτυρο αμυγδαλου. Παντως το ταχινι ειναι superfood με τα ολα του. Σκετο πολλοι ανθρωποι δεν μπορουν να το φανε, μη σου κανει εντυπωση. Με λιγο μελι ομως πανω σε φρυγανια ή ψωμι ολικης ειναιι το κατι αλλο.

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 8:40 pm

Και κατι που ξέχασα ..

Αρκετοί είναι αυτοί που τρώνε πολυ γενικά η τρώνε λίγο παραπάνω ή λιγότερο . Το ανέφερε και η τσουρεκουλα ..Αν κάποια στιγμή πληροφορηθούν για τις διατροφικές διαταραχές αμέσως κατατάσσουν τον εαυτό τους σε μια από αυτές .Πείθουν τον εαυτό τους και σκέφτονται πόσο σοβαρά είναι .Και το χειρότερο απευθύνονται και σε άτομα που πραγματικά έχουν πρόβλημα και το γνωρίζουν , λες και συμπάσχουν !
Είναι αυτό που λέμε κατά φαντασίαν ασθενεις .
Και άντε να τους πείσεις για το αντίθετο ..
Έχω συναντήσει και εγώ αρκετούς από αυτούς .
Ζητώντας ή αν τύχει να έρθει η συζήτηση στις ΔΔ και εξηγώντας τους παίρνω την απάντηση "Α αυτό το έχω και εγώ ! " Τόσο απλά !!
Δεν μπαίνω σε περισσότερες λεπτομέρειες ..
Έξαλλη όμως γίνομαι   Twisted Evil

Παίρνω το καλύτερο ταχίνι που υπάρχει !! Όσοι ξέρουν έχουν να το λένε ..Δεν θα πω είναι διαφήμιση ..
Το απλό ..Ακόμη και την μυρωδιά του δεν την αντέχω .Οπότε ναι δεν πιεζομαι να το φάω ..
Αντίθετα τρελαίνομαι για σύκα αποξηραμένα /σταφίδες / cranberries  σε γιαούρτι με καρύδια και αμύγδαλα ,ισωςκαι μέλι κάποιες φορές .Μιλώντας υγιεινά ...
Γιατί για τα ανθυγιεινά εκεί να δεις τρέλα ..

Ο ανάδρομος Ερμής επηρεάζει την επικοινωνία   ο ερμης στον καρκίνο όχι .
Ρε σεις να βάλω μια ενότητα με αστρολογικά ΧΑ ΧΑ Razz

Αγάπησε τον εαυτό σου και το σώμα σου! Βρες την δύναμη μέσα σου !
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

http://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 10:03 pm

Ναι, ειναι κατι εντελως διαφορετικο...

Εγω παλι απο αποξηραμενα λατρευω μονο χουρμαδες και δαμασκηνα...αν και περσι επαιρνα cranberries γιατι βοηθουν πολυ στη προληψη των ουρολοιμωξεων και επειδη γενικοτερα εχω μια μικρη ευαισθησια ετρωγα για καποιο διαστημα ή επινα τον αντιστοιχο χυμο (λιγο στυφος αλλα μου αρεσει πολυ!)

Χαχαχαχαχχα," σημερα οι υδροχοοι προβλεπεται να φατε κινοα με απαχη πρωτεινη, ενω το βραδυ ισως κανετε εξορμηση σε σουβλατζιδικο ή κρεπερι. "

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Σαβ Μάης 19, 2018 10:48 pm

Να τι κάνει η σεληνη στον καρκινο ειδατε;;
για να δειτε τι τραβάω και εγω που ειμαι καρκινος! Laughing Laughing Laughing Razz Razz

χαχαχαχαχα

Σημερις Εφαγα
πρωι βαφλες βρωμης
δεκατιανο σμουθι μπανανα γιαουρτι και αμυγδαλα
μεσημεριανο ρυζι με κοκκινα φασολια μοσχαρι και σαλατα
βραδυνο τονος/πατατα/κουνουπιδι

το ημερολόγιό μου -> https://potatosdreams.blogspot.gr/

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 7:04 pm

πρωινο: ποριτζ με βρωμη, γαλα, μπανανα κ μελι
μεσημεριανο: 2 σουβλακια με πιτα. (σπιτικα, 2 πιτες, 2 μικρες μπριζολες, ψητες πιπεριες και κολοκυθακια)

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Blossom Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 7:24 pm

@tsourekoula90 έγραψε:πρωινο: ποριτζ με βρωμη, γαλα, μπανανα κ μελι

Το ίδιο πρωινό τρώμε τσουρεκούλα! Εγώ το κάνω smoothie! Very Happy ❤️

Νιώθω πως θα τα καταφέρω αυτήν τη φορά!
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 7:36 pm

χαχαχαχχα κατι καταλαβα!!!! Να σου πω την αληθεια απο τη στιγμη που το πρωτοεφτιαξα κολλησα....μου θυμιζει εναλλακτικο ρυζογαλο (δηλαδη βραζω τη βρωμη στο γαλα και βραζω και τη μπανανα ή τους χουρμαδες μαζι ετσι ωστε να ομογενοποιηθει το μιγμα και οταν ειναι ετοιμο το πασπαλιζω με κανελα και ειναι μουρλιααα) και ειναι το μονο πρωινο που με κραταει μεχρι το απογευμα που γυριζω σπιτι (τρωω μεχρι τις 9μισι το πολυ και μεσημεριανο γυρω στις 5μισι)...δυστυχως δεν εχω καθολου χρονο για σνακ στο ενδιαμεσο...

ειναι ωραιο σαν σμουθι?? Μου το ειχε προτεινει η διατροφολογος, ήταν μια απο τις εναλλακτικες επιλογες αλλα δεν το εφτιαξα ποτε τελικα!!

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Blossom Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 8:01 pm

Το χειμώνα και εγώ porridge φτιάχνω. Τώρα που κάνει ζέστη, μου 'κάθεται' καλύτερα το smoothie!

Βάζω μπανάνα, κάποιο φυτικό γάλα, βρώμη, μέλι ή σιρόπι αγαύης, κανέλλα και σπόρους chia. Τις προάλλες έβαλα και φράουλες, πραγματικά εξαιρετικός συνδυασμός με την μπανάνα.
Αν θες βάζεις και φυστικοβούτυρο ή ταχίνι ή μαύρη σοκολάτα και βουαλά! Τύφλα να 'χουν τα φραπουτσίνα. Razz

Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 8:23 pm

πωωωωωωωω λατρευω φραουλες....! Δεν εχω αγορασει καθολου φετος! Λοιπον θα το δοκιμασω, με εψησες... Βαζουμε και παγακια ή πινεται ετσι?

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Blossom Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 8:29 pm

Λοιπόν αυτό εγώ το έφτιαξα έτσι:

1 μπανάνα/5 μικρές φράουλες/λίγο γάλα/λίγα παγάκια.
Επίσης, μισό κουταλάκι σιρόπι αγαύης (είναι πολύ γλυκιά η αγαύη - αν θες, βάλε 1 κουταλάκι μέλι) ❤️

Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 8:34 pm

θενκς!!! Θα το δοκιμασω κ θα σ πω!! Αγαυη δεν εχω τωρα, θα βαλω λιγο μελι <3

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Blossom Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 8:41 pm

Ααα, ξέχασα να γράψω, εγώ έβαλα λίγο γάλα εβαπορέ light στο συγκεκριμένο, οπότε δε νέρωσε τελείως με τα παγάκια. Αν βάλεις φρέσκο γάλα, βάλε λίγο περισσότερο και λιγότερα παγάκια. ☺️

Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 9:00 pm

Τέλεια !!!!

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Κυρ Μάης 20, 2018 11:29 pm

Τι κάνετε κοριτσα;;
ελπιζω να είστε όλοι καλα!

Μιαμ μιαμ ωραια σμουθι διαβαζω! χεχεχε

Απο αυριοο αλλάζει στο περιπου η διατροφη μου με λιγοτερο υδατανθρακα
ας γραψω τα σημερινα μου:
π: βαφλα βρωμης/αυγων
δ: σμουθι μπανανα/γιαουρτι/αμυγδαλα
μ: σολομος με πατατα και μαρουλοσαλατα το ευχαριστήθηκα!!
α: εφτιαξα μια σοκολατα κρυα με νερο χεχε ειχα σκασει απο τον σολομο δεν ήμουν και καλα και παρέλειψα τα 2 τελευταια γευματα που επρεπε να φαω.

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Δευ Μάης 21, 2018 6:23 pm

οντως ο σολομος ειναι φουλ χορταστικος!!!

πρωινο: μους μπανανα με ταχινι, μελι και βρωμη
σνακ: 2 παγωτινια και ενα σιροπιαστο γλυκο με σαντιγυ (κερασματα στη δουλεια. Τα ευχαριστηθηκα πολυ και δν ειχα καθολου τυψεις παραδοξως και το χαρηκα απιστευτα αυτο)
μεσημεριανο: εφαγα στις 6 περιπου, οποτε δεν το λες ακριβως μεσημεριανο αλλα τες πα....Μια μπριζολα χοιρινη με μπροκολο.

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Δευ Μάης 21, 2018 9:52 pm

λοιπον, θα αγνοήσω εκει κατι σιροπιαστά της τσουρεκούλας που μου κλίνουν το ματι χαχα

σημερα: πρωινο βρωμη με νερο 5 αμυγδαλα
δ: γιαουρτι κεσεδακι 2% και 100 γρ μπανανα
μ: 120 γρ κοτοπουλο , ρυζι μπασματι, μαρουλοσαλατα με 1κλ λαδι
δ: 120 γρ σολομο 100γρ πατατα 1 αγγουρι 1 ντοματα
β 3 ασπραδια + 1 αυγο ολοκληρο ομελετα 1 αγγουρι No

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τρι Μάης 22, 2018 6:49 pm

χαχαχχαχαχαχ, και μου προσφεραν και σημερα αλλα αρνηθηκα!!!

πρωινο: κρεμα μπανανα με ταχινι, 5 κουταλιες βρωμη  περιπου (με το ματι), ενα κουταλακι μελι και 2 χουφτες αμυγδαλα.
μεσημεριανο: 2 αυγα βραστα και πουρες μπροκολο
Βραδινό : ένα μούσμουλο

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τετ Μάης 23, 2018 8:17 am

Πρωινό :5 κουταλιές σούπας βρωμη, 2 κουταλιές μελι, 4 κουταλιές ταχίνι ολικής και μια χούφτα αμυγδαλα (δεν έχω ψωνίσει και απλά ένωσα ο, τι βρήκα, θερμιδική βόμβα αλλά κλαιν)

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τετ Μάης 23, 2018 12:02 pm

Πω πω πραγματικά θερμιδική βόμβα! Αλλά ωραία βομβα! Cool

Τα χθεσινάμ
π: βαφλες βρώμης, 5 αμύγδαλα
δ: 100γρ μπανάνα 200γρ γιαουρτι
μ: κοτοπουλο/πατατα/μαρουλι
δ: κοτοπουλο/πατατα/ντοματα αγγουρι -> δεν μπορεσα να το φαω ολο ειχα αγχος γιατι θα πηγαινα ενδοκρινολογο
β: ομελετάρα με τριμμένο κολοκυθάκι, δυόσμο, άνιθο τι έφτιαξα πάλι δηλαδη! Very Happy Laughing

χαχα αυτα

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τετ Μάης 23, 2018 5:39 pm

Σαν να το ήξερα ότι τη χρειαζόμουν αυτή τη βόμβα. Τώρα έφυγα από τη δουλειά και θα γυρίσω σπίτι σε κάνα μισάωρο..  Κλείνω 10ωρο δηλαδή από την ώρα που έφαγα πρωινό.

Μεσημεριανοβραδινο : μια μερίδα χόρτα με μοσχάρι βραστό, καρότο κ μισή πατάτα.
Σνακ : λίγο γιαούρτι

Έχει επεξεργασθεί από τον/την tsourekoula90 στις Τετ Μάης 23, 2018 9:07 pm, 1 φορά

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τετ Μάης 23, 2018 7:57 pm

σημερα
π: βρωμη με νερο 5 αμυγδαλα
δ: 100γρ ξινομηλο 200γρ γιαουρτι
μ: μοσχαρι με ρυζι κοκκινα φασολια σαλατα
α: καλαμακι κοτοπουλο πατατα χητρας σαλατα
β: ομελετα με κολοκυθακι

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τετ Μάης 23, 2018 9:07 pm

Πολύ ωραία τα κόκκινα φασόλια, τα έτρωγα πέρυσι πουρέ. Με χόρταιναν απίστευτα.

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης