Το ημερολογιο της Αιλουριτας

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το ημερολογιο της Αιλουριτας

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Κυρ Απρ 22, 2018 11:34 am

Αχ ελπιζω να το εβαλα σε σωστο θεμα αυτη τη φορα!! Μαρια μη με μαλωσεις :-p

Εχθες τσακωθηκα με την οικογενεια μου.
Και ευτυχως που δεν ειμουν σπιτι.
Παρατηρουσα τις σκεψεις μου ομως.. συνεχεια σκεφτομουν θελω να φαω κατι για να νιωσω καλα θελω σοκολατακια κουλουρακια κλπ. Δεν εφαγα τιποτα εκτος διατροφης. Απλα παρατηρουσα το μυαλο μου που μου εβγαζε τις ιδεες σαν πυροτεχνηματα. Ειμουν καθετη με τον εαφτο μου Δεν θελω να με βγαλει κανεις απο τον στοχο μου δεν αξιζει τιποτα στο να το χαλασω. Παλια μπουκωνα τον εαφτο μου σαν πραξη αυτοκαταστροφης και αυτομαστιγωματος αλλες φορες σαν μια αγκαλια να νιωσω καλητερα. Βεβαια ειμουν παρα πολυ στεναχωρημενη ποταμια τα δακρυα. Καθε φορα που προαπαθω να κανω κατι για εμενα βρισκουν δικαιολογιες για φασαρια. Οτι και καλα γυρναω αργα και δεν κανω τιποτα. Δεν εχουν κατανοηση το οτι και εγω δουλευω προσπαθω να παρω το διπλωμα του προφισενσι και γυρναω αργα σπιτι για να ξεκουραστω. Συμπαρασταση μηδεν.
Ας μη σας γκρινιαζω και εγω. Αλλα εχει γινει φαυλος κυκλος. Παλια οταν ξεκιναγα να προσεχω οταν ειχαν παραπονα σταματαγα την προσπαθεια μου. Τωρα ομως οχι. Θα το κανω για εμενα.
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Το ημερολογιο της Αιλουριτας

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Απρ 22, 2018 4:21 pm

Καλώς τηηη!!!!!! Δεν γκρινιάζεις καθόλου!!!! Το φορουμ εχει ακριβώς αυτό το σκοπο: να εκφράζουμε τις σκέψεις, τα άγχη, τους προβληματισμούς, να υπάρχει κατανόηση, σεβασμός, συμπαράσταση και αλληλοβοήθεια μεταξύ των μελών!!!

Προσωπικά, θα πω απλά respect!! Δεν είναι καθολου αμελητέο όλο αυτό και είμαι σιγουρη οτι βαθιά μέσα σου το αντιλαμβάνεσαι κι εσύ! Έχεις κάνει τεράστια πρόοδο καθώς καταφέρνεις να εκλογικεύεις τα συναισθήματά σου και την όποια τάση για υπερφαγικό και έτσι να μπορείς να αντιμετωπίσεις μια ενδεχόμενη παρόρμηση.

Τώρα, όσον αφορά την οικογένειά σου...έχεις επιχειρήσει να εκφράσεις το πώς νιώθεις? Δυστυχώς πολλές φορές ο καθένας βλέπει τα πράγματα απο τη μεριά του και αδυνατεί να κατανοήσει τη πραγματικότητα του διπλανού του. Στη προκειμένη απο ο,τι φαινεται δεν καταλαβαίνουν καθόλου τη κούρασή σου. Δεν ξέρω αν θα βγει κατι απο το να το συζητήσεις, πάντως οπως και να εχει καλο ειναι να βάζεις τα όριά σου, να μένεις σταθερή στα θέλω και στον στόχο σου και να είσαι ψυχικά θωρακισμένη απο την έλλειψη κατανόησης του περιγυρου...ξερω πολυ καλα οτι ειναι δύσκολο, αλλά είναι μονόδρομος...

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Κυρ Απρ 22, 2018 4:49 pm

Πολλες φορες εχει γινει το ιδιο σκηνικο πολλες φορες εξηγουσα προσπαθουσα να καταλαβω κτλπ. Δεν ριχνω σε κανεναν αδικο. Το ξερω εχουν ολες οι μεριες δικιο αλλα τα λεμε τα συμφωνουμε και μετα απο κανενα μηνα παλι τα ιδια. Τελος παντων.
Θα περασει. Απλα καμια φορα οι γυρω μας μας σπροχνουν προς το κακο και πρεπει εμεις να το συνειδητοποιησουμε.

το ημερολόγιό μου -> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Απρ 22, 2018 11:19 pm

να σου πω την αληθεια, βλεπω πολλες φορες την κοντρα με τον ιδιο μου τον εαυτο...Ειτε η αιωνια διαμαχη μεταξυ λογικης και συναισθηματος, ειτε η μαχη μεταξυ καλου και κακου εαυτου.. Πολλες φορες μπορει ν νιωσω κι εγω δυσαρεστημενη, αδικημενη, πληγωμενη...τα εκφραζω κι εδω αλλωστε καποιες φορες. Και σκεφτομαι ενιοτε οτι δεν πρεπει να περιμενω τιποτα απο κανεναν, απο τη στιγμη που εγω η ιδια δεν μπορω να χαλιναγωγησω τον εαυτο μου κατα διαστηματα.

Ειναι ασχημο να μην υπαρχει κατανοηση στο οικειο μας περιβαλλον. Το μονο που μπορω να σε συμβουλευσω ειναι να μη ξεχνας ποτε οτι η οικογενεια σου σε αγαπαει πολυ, απλα δεν καταλαβαινει καποια πραγματα.

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Δευ Απρ 23, 2018 10:48 am

Καλημέρα Παιδιά! τι κάνετε πως είστε;
flower
Σήμερα έκανα την μηνιαία μου μέτρηση με την μεζούρα!

Εδώ είναι οι μετρήσεις μου:

20/3/2018 -- 23/4/18
κιλά: 95.1 -- 91
δικέφαλος: 34εκ -- 33εκ
στήθος: 113εκ -- 110,5εκ
μέση: 118εκ -- 105εκ
λεκάνη-ποπός: 128εκ -- 123εκ
μηρός: 73εκ -- 71εκ

Διαφορά:
κιλά :4,1
δικέφαλος 1εκ
στήθος 2,5 εκ
μέση 13 εκ (!)
λεκάνη 5 εκ
μηρός 2 εκ

Η ζυγαριά ότι να ναι, μια με δείχνει οτι έχασα μια οτι πήρα αλλά δεν της δίνω συμασία ας λέει οτι θέλει! χεχε Laughing
Βγάζω και φωτογραφίες κάθε μήνα για το αρχείο που κρατάει η προπονήτριά μου και πράγματι υπήρχε διαφορά! Δεν το περίμενα, γιατί οταν σε βλέπεις συνέχεια δεν καταλαβαίνεις και τόσο τις διαφορές! Και χάρηκα κάπως!
Πως πέρασε γρήγορα αυτός ο μήνας, δεν το πήρα χαμπάρι!
Άντε πάμε για τον επόμενο!

το ημερολόγιό μου -> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Απρ 24, 2018 7:58 pm

Βρε παιδια τι κανετε?
Πηγα σημερα στην ενδοκρινολογο για να μου γραψει τις εξετασεις ρουτινας που πρεπει να κανω.
Και ξαφνικα μου πεταξε ενα χαρτι στη μουρη για την διαιτα λεει της eurodiet! Και οτι ειναι καλη για διαβητικους και μπορεις να την κανεις και σε ενημερωνω και α και ου. Ξενερωσα λιγο.. τις εξηγισα τι κανω και οτι δεν το σκεφτομαι να ακολουθησω την συγκεκριμενη διαιτα.
Μπηκα στο σαιτ και μου βγηκε το σαγονι απο κατι τιμες που ειχε! Μια μπαρα 17 ευρω.. ζελεδακια 20 ευρω! Και σκεφτομαι τωρα.. αραγε οι γιατροι πραγματι το προτεινουν ολο αυτο για καλο? Μηπως και αυτοι εχουν ποσοστα να κερδισουν? Εσεις ξερετε τιποτα για αυτην την διαιτα?

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Τρι Απρ 24, 2018 8:26 pm

Φυσικα και εχει καποια ποσοστα ! Γιατι θα πρεπει να παρεις τα συγκεκριμενα σκευασματα πληρωνομτας μια περιουσια;
Γιατι να επιμενει στη eurodiet και να μη σου προτείνει φυσιολογικα πραγματα μια μπαρα που θα μπορεις να βρεις οχι με 17 ευρω αλλα σε πολυ λιγοτερη τιμη ...
Ευχαριστω δεν θα παρω !

Στα ρουχα σου αισθανεσαι τη διαφορα ; Πολλες φορες με τη ζυγαρια γινεται ενα μπερδεμα , ορμονικα πρηξιματα , κατακρατησεις ε αυτα δεν βοηθουν!

Αγάπησε τον εαυτό σου και το σώμα σου! Βρες την δύναμη μέσα σου !
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

http://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Απρ 24, 2018 9:01 pm

Μου ειπε βεβαια οτι δεν ειμαι υποχρεωμενη να την κανω και οτι αφου μου ταιριαζει αυτο που κανω και χανω κιλα τοτε απλα να συνεχισω την προσπαθεια μου. Δεν λεω ισως για καποιον που δεν μπορει να προετοιμασει το φαγητο του σωστα ή που προτειμαει να εχει ενα απο αυτα τα σνακ να βοηθαει.. αν καταλαβα καλα ειναι απο αυτα τα προιοντα σε στιλ γλυκο με στεβια για διαβητικους κλπ.. εγω μια χαρα νιωθω παντως. Μονο και μονο απο τους ποντους της μεζουρας ειμαι ευχαριστημενη. Επισης νιωθω σε σχεση με τα 90 κιλα του ανεβα πριν απο τοσους μηνες νιωθω πολυ πιο δυνατη και αναλαφρη.

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Απρ 24, 2018 9:08 pm

Επισης, με λιπομετρησε στην ζυγαρια της εδειξα 89 κιλα και της ειπα οτι στην δικια μου ειμαι 91 οποτε ακολουθω αυτο το νουμερο.. μου εβγαλε οτι εχω 38 κιλα λιπος και 50 κιλα μυηκη μαζα και τα υπολοιπα κοκκαλα νερα και μου ειπε πως με βοηθαει πολυ το οτι γυμναζομαι (λογικο μου ακουστηκε :-p ) και οτι κανω πολυ ευκολα κατακρατηση. Αντε να δω και με τον θυρεοειδη τι γινεται αν και ειμαι αισιοδοξη πως ολα πανε καλα.

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τρι Μάης 01, 2018 6:08 pm

Κοριτσάκια γλυκά, καλό μηνα με υγεία!!!!!

Χιλια συγνωμη που χαθηκα μια εβδομαδα τωρα, ηταν λιγο ζορικες οι ημερες απο θεμα χρονου. Γυριζα απο τη δουλειά πολύ κουρασμένη και μετα είχα εξωτερικές δουλειές ή άλλα θέματα και δεν προλάβαινα να βρω χρονο να είμαι ηρεμη για να μπορέσω να συγκεντρώσω τις σκέψεις μου και να γράψω.

Με εκνευρίζει οταν το παθαινω αυτό γιατι θελω να ειμαι ενεργη στο φορουμ, θα προσπαθησω να μπαινω πιο συχνα.

Αιλουριτακι μου, προσωπικά δεν τη γνωριζω αυτη τη διατροφη. Δεν χρειαζεται να κανεις κάτι τέτοιο αν δεν το θέλεις, καλύτερα πιστεύω να στοχεύσεις στο πρόγραμμα που ήδη έχεις.
Με τον θυρεοειδή τί έγινε? Έκανες εξετάσεις? Το οτι χάνεις πόντους σημαίνει οτι φεύγει λίπος, οποτε εισαι στον σωστο δρομο!!!!!!! Μπραβο !!!!!!!!!!!! <3

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τετ Μάης 02, 2018 9:56 am

Τσουρεκάκι δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη βρε, όποτε μπαίνει ο καθένας και μπορεί γράφει :D
Με τον θυρεοειδή θα κάνω εξετάσεις την επόμενη Παρασκευή γιατί δεν πρέπει 2 μέρες πριν να κάνω γυμναστική και κοιτάω να βολέψω λίγο το πρόγραμμα! Ευτυχώς ο συγκεκριμένος μικροβιολόγος συνήθως βγάζει στην ίδια ημέρα τα αποτελέσματα και μου τα στέλνει με ιμέιλ!
Θα σας ενημερώσω όταν βγουν οι εξετάσεις!
Εχθές επιτέλους με έδειξε 89,9 η ζυγαριά! Επιτέλους έφυγα απο τα 90 πες! κερνάω σφηνάκια σμούθι μπανανα γιαούρτι χαχα! :cheers: :P  
Αχ άντε να κατεβαίνω σιγά σιγά!

υ.γ. Αυτές τις μέρες αισθάνομαι τόσο καλά! Πρώτη φορά δεν νιώθω άσχημα για τα κιλά μου κλπ! Χθες μάλιστα με φλέρταραν κιόλας! Μετά απο χρόνια!
Δεν έχουν σημασία τα κιλά τελικά, το θέμα είναι να αισθάνεσαι όμορφα όπως και να είσαι και να περνάς καλά!
υ.γ. (2) το 85 κιλά στο αυτοκόλλητο το έχω βάλει ως στόχο για αυτόν τον μήνα, με το ύψος λεμε τώρα που έχω :lol: πρέπει να πάω γύρω στα 55-50 κιλά σιγά σιγά όμως!

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τετ Μάης 02, 2018 5:23 pm

Ναι μωρεε, απλα το point ενος φορουμ ειναι να υπαρχει κοσμος να απαντησει οταν καποιος εχει αναγκη...ποσες φορες εχουμε δει σε αλλα φορουμς να ρωταει κατι καποιος ή να ζηταει απελπισμενα βοηθεια και να μη παιρνει ποτε απαντηση ή παρα μονο μετα απο μεγαλο διαστημα (που δεν ξερεις και αν θα ξαναμπει ποτε για να το δει ή απλα απογοητευτηκε..) Για αυτο θελω να ειμαι ενεργο μελος.

Αντε, με το καλο οι εξετασεις και καλα αποτελεσματα!!!!!!!! Κι εγω επρεπε να ειχα κανει πριν 6 μηνες ακριβως, αλλα ημουν δραμα ψυχολογικα και το αμελησα τελειως. Τωρα δεν εχω καν ασφαλεια υγειας και δεν ξερω πού κυμαινονται οι τιμες...πρεπει να θεωρησω και το βιβλιαριο που επισης το εχω αμελησει, καλα που δεν θυμαμαι καν που το εχω καταχωνιασει. Περιμενουμε νεαα!!!!

Αααααααα, κατεβηκες δεκαδα, απο τα πιο ομορφα συναισθηματα ever χαχαχαχα, θυμαμαι κι εγω την ημερα που κατεβηκα ενα τσικ κατω απο τα 80 , ημουν τρισευτυχισμενη! Μμμμμ, τελειο το σμουθι!!! Φανταζομαι και με φραουλες πρεπει να τα σπαει, με εψησες τωρα!!

Το πιο τελειο της υποθεσης ειναι οτι αισθανεσαι καλα!!!!! Αυτο ακριβως ειναι και το point!!!!!!!! Μη βιαστεις να φυγουν ολα αυτα τα κιλα, καλυτερα σιγα σιγα για να φευγει λιπος και οχι μυικη μαζα, παρα αποτομη μειωση του βαρους. Αν και εφοσον ακολουθεις συγκεκριμενο προγραμμα διατροφης και γυμναστικης δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Μη σε αγχωνει ο στοχος για αυτο τον μηνα, ακομα και τα μισα να φυγουν, βασικα οτιδηποτε κι αν φυγει, ειναι μια πολυ σημαντικη νικη!!!!!

Keep going και ολα θα πανε υπεροχα!!!!!!!!! <3

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Δευ Μάης 07, 2018 1:50 pm

Κορίτσια τι κάαααανετε; Very Happy
Εγώ το Σ-Κ την χάλασα την διατροφή!
Ήρθε ενας φίλος να με δεί εδώ στην Αθήνα, ολόκληρο ταξίδι έκανε και έπρεπε να δείξω τα μέρη να βγούμε για φαγητό απο εδω και απο εκεί.
Και δεν μπορούσα να τρώνε οι άλλοι στο εστιατόριο και εγώ να είμαι η ξενέρωτη ή να μην τους πάω πουθενά και να επιβάλω την διατροφή που κάνω οπότε είπα ας το χαρώ, ας περάσουμε καλά και απο Δευτέρα πάλι στην διατροφή.
Δεν έκανα υπερφαγικό, απλά έφαγα φαγητά εκτός διατροφής.
Το σαββατο φάγαμε burger και δεν το έφαγα όλο γιατί έσκασα και το βράδυ φάγαμε πίτσα.
Την κυριακή φάγαμε βρώμικο και το βράδυ ενα παγωτό. Βέβαια ρίξαμε πολύ περπάτημα σχεδόν όλη μέρα περπατάγαμε! Τσουρουφλίστηκα και απο τον ήλιο!
Μπορεί να ήταν θερμιδικές βόμβες αλλά ήταν δύο γεύματα μέσα στην ημέρα.
Πήρα και 2 κιλά (βέβαια σημερα - αυριο περιμένω να αδιαθετίσω κιόλας) αλλά δεν με στεναχωρεί καθόλου!Ξέρω πως σιγά σιγά θα τα χάσω! Πέρασα τόσο όμορφα που δεν τις αλλάζω με τίποτα αυτές τις στιγμές.
Η ζωή δεν είναι μονο δίαιτα, είναι και άλλα πράγματα. Αρκεί να έχεις μια ισορροπία.
Σήμερα ξεκίνησα κανονικά την διατροφή μου, συνεχίζω!
Το πρωί κανονικά έχω να φάω βρώμη με νερό και βραστά αυγά αλλά τα συνδύασα έβαλα λίγο στέβια, κανέλα και τα έκανα βάφλες! βγήκε πολύ πιο νόστιμο! Και μια αλλαγή για πρωινό!
πολύ χάρηκα για τις βάφλες χεχε στην ουσία τα υλικά και οι ποσότητες δεν άλλαξαν καθόλου!

flower

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Blossom Την / Το Δευ Μάης 07, 2018 1:59 pm

Αιλουριτάκι μου καλησπέρα! Πολύ χαίρομαι που 'σ'ακούω' χαρούμενη! cheers

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, ακολουθείς κάποια συγκεκριμένη δίαιτα;; Με διατροφολόγο ή μόνη σου;

Τα 2 κιλά που έβαλες είναι πιστεύω πλασματικά. Θα δεις πως θα φύγουν γρήγορα μετά το πέρας του κύκλου. Smile

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Νιώθω πως θα τα καταφέρω αυτήν τη φορά!
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Δευ Μάης 07, 2018 2:09 pm

Blossomάκι Very Happy
Κάνω διατροφή και προπόνηση με πέρσοναλ τρέινερ, είναι body builder η κοπέλα και μου βγάζει πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής, ζυγίζομαι κάθε ευδομάδα και μια φορά τον μήνα της στέλνω φωτό και μέτρηση με μεζουρα

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Μάης 08, 2018 9:36 am

Τι κάνετε παιδια;!

Χθες ήταν τόσο ωραίος ο καιρός, μετά την βροχή ήταν τόσο γαλήνια!
Ήθελα να πάω γυμναστήριο και πήρα λάθος τρόλεϊ, με πήγε πιο μακριά από ότι θα ήθελα και περπάτησα μέχρι το γυμναστήριο, έβρεχε και εγώ κλασσικά χωρίς ομπρέλα ένιωθα σαν στρατιώτης που πάω στην μάχη! Όλο αυτό με το λάθος τρόλεϊ έμοιαζε συμβολικό! το ότι με πήγε πίσω όπως και το σαββατοκύριακο που έφαγα εκτός διατροφής.
Στο γυμναστήριο τα βάρη γίνονται όλο και πιο ελαφριά αλλά δεν είναι ώρα ακόμα να πιάσω τα παραπάνω κιλά!
Με την διατροφή τα πήγα πολύ καλά!
Σήμερα το πρωί ζυγίστηκα και έπεσα 1 κιλό πιο κάτω. Αλλο ένα κιλό έμεινε για να πάω εκεί που ήμουν! Περιμένω και να αδιαθετίσω πως και πώς! Είμαι αισιόδοξη.
Θα προσπαθήσω να κρατήσω την διατροφή μέχρι τα γενέθλιά μου τον Ιούνιο, όπου εκεί προγραμματίζω το ελεύθερο γεύμα ξανά. flower

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Τρι Μάης 08, 2018 8:02 pm

Μπράβο βρε Ailouraki έτσι και μπράβο αισιόδοξη σε θέλω πάντα !!! και για την απώλεια ... I love you

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τετ Μάης 09, 2018 10:52 am

Χθες σκεφτόμουν για τις διατροφικές διαταραχές, και επειδή δεν με πιάνουν μόνο τα υπερφαγικά επισόδια αλλά και το αντίθετο, να μην θέλω να φάω καμιά φορά και για μέρες προσπαθούσα να καταλάβω τι συναισθήματα έχω στις δυο περιπτώσεις..

Όταν αρνούμαι το φαγητό συνήθως είμαι θυμωμένη, έχω τσακωθεί, είμαι στεναχωρημένη, νιώθω αδικία, δεν έχω όρεξη για τίποτα ή θα είμαι αγχωμένη.

Όταν ξεσπάω σε υπερφαγικό θα είναι σε διάφορες καταστάσεις.. θα είμαι κουρασμένη πάρα πολύ, απογοητευμένη απο εμένα και τους άλλους, θα νιώθω πως τίποτα δεν έχει νόημα και όλα είναι μάταια, ή αν είμαι πολύ χαρούμενη επίσης μπορεί να με πιάσει..

Έκατσα και τα διαχώρισα λίγο, νομιζω με βοήθησε να συνειδητοποιήσω καλύτερα τι γίνεται

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Τετ Μάης 09, 2018 5:13 pm

Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες !!!
Η συνειδητοποίηση τι σε οδηγεί και στη μία και στην άλλη περίπτωση σίγουρα θα σε βοηθήσει μακροπρόθεσμα Wink

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Παρ Μάης 11, 2018 9:57 am

89,4!!!!! cheers cheers

τι καλά που ξαναπήγα στην πιο κάτω 10άδα!
αχ πολύ χαίρομαι!

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Παρ Μάης 11, 2018 5:31 pm

Πολλά Μπράβο ! Συνέχισε έτσι .. Μπορείς !!!!!

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Παρ Μάης 11, 2018 6:30 pm

κοριτσια, τελικα βγηκαν οι εξετασεις μου.
Επεσε ο θυρεοειδης σε υποθυρεοειδισμο! Μου κανει εντυπωση γιατι με την προσπαθεια τα κιλα σχετικα χαντονται με φυσιολογικο ρυθμο! Αρα τωρα που λογικα ο γιατρος θα μου δωσει θυροξυνη θα τα χανω πιο γρηγορα? επισης εδειξε οτι εχω ανεπαρκεια βιταμινης D και πιο αυξημενη προλακτινη απο την προηγουμενη φορα.. εκλεισα ραντεβου για 22 να μου εξηγισει τι θα κανουμε και μεχρι τοτε συνεχιζω δυναμικα! Δεν υπαρχει λογος να τα παρατησω τωρα!

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Παρ Μάης 11, 2018 6:54 pm

Αυτό με τον υπό και υπέρ και τα κιλά  δεν ξέρω πως βγήκε ..δεν ισχύει !!!
Αν ο θυρεοειδής είναι ελεγχόμενος έχεις μόνο τα θέματα του θυρεοειδή .Αλλοι δεν καταλαβαίνουν και τίποτα .
Από εκεί και πέρα εξαρτάται αν έχεις hashimoto ,όζους κλπ Σε μερικούς τα προβλήματα που δημιουργεί ακόμα και ρυθμισμένος είναι διάφορα ,αλλα οπως σου είπα δεν είναι για κάθε οργανισμό το ίδιο
Μπορεί να σου δώσει thyrormone ή t4

Βιταμίνη d για την έλλειψη ανάλογα πόσο χαμηλή είναι συνήθως η αγωγή είναι τρίμηνη μια αμπούλα κάθε Κυριακή μιση ώρα περίπου προ φαγητού
Η προλακτίνη πάλι έχει να κάνει με τις ορμόνες ,οι άλλες οι ορμονικές σου (όχι του θυρεοειδή ) ήταν καλές ?
Συγγνώμη γιατί να τα πατατησεις? Όχι, όχι και πάλι όχι ..
Και αν σε πιάσει κάτι τέτοιο μπες εδώ να μιλήσουμε γράψε κλπ .Δεν θέλω τέτοια τώρα που πήρες φόρα ..Άντε !!! I love you

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μαρία Admin στις Παρ Μάης 11, 2018 11:55 pm, 1 φορά

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Παρ Μάης 11, 2018 8:13 pm

χαχαχαχαχα Γεια σου βρε Μαρια μου! I love you I love you
Μωρε και τακαμούρι να μου πουν οτι έχω δεν τα παρατάω με τίποτα τώρα!
Απο χασιμότο έγινε υπόθυρεοειδισμός, και η προλακτίνη είναι απο τις πολυκυστικές
Αναρωτιέμαι Βιταμινη D δεν θα είναι αρκετή αν την λαμβάνω απο καποιο τρόφημο; η μπα ε;

Εγω πάντως μια χαρά αισθάνομαι, σε σχέση με πριν δηλαδή νιώθω περισσότερη ενέργεια, καλύτερα ψυχολογικά κλπ ακόμα και το σώμα μου αλλάζει προς το καλύτερο! Πιστεύω με βοηθάει πολύ η συγκεκριμένη διατροφή και η προπόνηση, στις γενικές εξετάσεις βγήκαν όλα τέλεια, και το ζάχαρο έχει πέσει που το είχα λίγο στα όρια και όλα κομπλέ. Και αφού καταφέρνω να χάνω και κιλά είμαι ευχαριστημένη! flower

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Σαβ Μάης 12, 2018 9:24 am

Για τακαμουρι δεν ξέρω Razz Laughing
Πολλές φορές τα άτομα με χασιμοτο αναπτύσσουν τελικά υποθυρεοειδισμό..
Όχι η βιταμίνη d πρέπει να ληφθεί ως συμπλήρωμα .Τελευταία έχει γίνει κάτι σαν επιδημία ..

Είσαι καλά γιατί όλα ξεκινάνε από την ψυχολογία σου .Έχεις αισιοδοξία ,είσαι θετική χάνεις και κιλά .
Τα θέματα αυτά της υγείας είναι ελεγχόμενα οπότε δεν έχεις λόγο ανησυχίας με τη σωστή αγωγή pig I love you

Μαρία Admin
Admin
Admin

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης