Δεν αντέχω άλλο

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Δεν αντέχω άλλο

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Τρι Απρ 17, 2018 7:04 pm

Ο τίτλος τα λέει όλα .
Δυστυχώς δεν μπορώ πλέον να το ελέγξω Τρώω κάθε μέρα ενώ ξεκινάω και λέω σήμερα δεν θα φας από το απόγευμα και μετά αρχίζει ο εφιάλτης .Τρώω μέχρι να σκάσω και ακόμα συνεχίζω .δεν ξέρω πια τι άλλο να κάνω .μέσα σε λίγο διάστημα έβαλα 10 κιλά .ήμουν αδύνατη και τώρα δεν θέλω να με βλέπω . Πως θ τα χάσω όλα αυτά ? Δεν θέλω να βγαίνω έξω δεν θέλω τίποτα . Όλα για το φαγητό δεν μπορώ !! Έχω απελπιστει θέλω πισω τον παλιό μου εαυτό . Τουλάχιστον όσο ήμουν αδύνατη κάτι καταφερνα .τώρα από που να πιαστώ . Δεν θέλω να βγω έξω να μη δω άνθρωπο να μη με δει κανείς βασικά μέχρι να χάσω έστω τα μισά .
Σας κούρασα το ξέρω !

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Δεν αντέχω άλλο

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Τρι Απρ 17, 2018 7:05 pm

Και σήμερα το ίδιο σκεφτόμουν δεν θα φάω .κι όμως πριν λίγο πάλι τα ίδια ..

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Απρ 17, 2018 8:57 pm

Καλως την, καταρχας εγω πιστευω οτι απο την στιγμη που λες στον εαφτο σου σημερα δεν θα φαω το εχεις χασει! Γιατι να λες οτι δεν θα φας?
Οταν κρατας τον εαφτο σου στην πεινα τοτε το σωμα σου λιμοκτονει και οποτε στο τελος δεν αντεχει και για αυτο θελεις να φας πολυ! Μη κρατας τον εαφτο σου στην πεινα απλα προσεχε τις διατροφικες επιλογες.. οταν σου συμβαινει αυτο τι κανεις? Και τι τρως συνηθως? Τι αισθανεσαι? Σε καταλαβαινω εχω περασει και εγω τετοια φαση..

το ημερολόγιό μου -> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Απρ 22, 2018 12:14 am

Λυδια μου ειναι απολυτως κατανοητο ολο αυτο που βιωνεις, beem there done that κι ακομα το παλευουμε !

Αυτο που λεει η αιλουρος ειναι μεγαλη αληθεια. Δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να αφηνεις τον οργανισμο σου νηστικο. Μπορεις να φας ενα ελαφρυ γευμα το βραδυ, ενα γιαουρτι, ενα ποτηρι γαλα , ενα φρουτο ...ή φυσικά να συμβουλευτεις εναν διατροφολογο ο οποιος θα σου δωσει ενα εξατομικευμενο προγραμμα διατροφης.
Τα κιλα σου δεν ειναι πολλαααα παραπανω, εισαι περιπου στη κατασταση που βρισκομαι κι εγω αυτη τη στιγμη. Τα πηραμε και οι δυο σε μικρο χρονικο διαστημα και μας φαινεται περιεργο και ασχημο.

Πρεπει να προσπαθησεις να χαλαρωσεις (τα λεω για να τα ακουω κι εγω) και να κανεις μιε ισορροπημενη διατροφη χωρις να στερεις απο τον εαυτο σου βασικα πραγματα.

Αλλα το πιο σημαντικο ειναι να βρεις τί ηταν αυτο που προξενησε την αλλαγη στη διατροφη σου, την βαθυτερη αιτία που σε ωθει στην υπερφαγία. Μηπως περνάς μια στρεσογόνο περίοδο της ζωής σου? Μήπως κάτι σε στενοχωρεί και τρως για να νιώσεις καλύτερα εκείνη τη στιγμή? Είναι ζωτικής σημασίας να βρεις τί αλλαξε έτσι ώστε να βρεις τη πηγη του προβληματος...Μετα με υπομονη και επιμονη θα επιτευχθει και η λυση σταδιακα...

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Δευ Απρ 30, 2018 6:54 pm

Να πω ότι δεν έχετε δίκιο ?
Και εγώ το ξέρω πολύ καλά Στο μυαλό όμως ενός υπερφαγικου τα κολλήματα αυτα είναι τεράστια

ailuros λέω ας πούμε δεν θα φάω γλυκά .Ε όταν με πιάνει αυτό το πράγμα δεν σταματάω γλυκά και αλμυρά μαζί.και μετά χάλια και ψυχικά και σωματικά .είμαι πολύ γλυκατζου έτσι αυτό έχει σαν αποτέλεσμα μετά το υπερφαγικο να ξανακάνω κι άλλο
Τι αισθάνομαι ?κάποιες φορές σαν υπογλυκαιμία κι άλλες φορές πείνα ..
Προσπαθώ να τρώω πέντε γεύματα αλλά έτσι και φάω γλυκό λέω πάει το χάλασα και ξεκινάω πάλι τα ίδια
Τσουρεκουλα ούτε ψυχολογικά είμαι καλά γιατί πολύ απλά τίποτα στη ζωή μου δεν πάει καλά φυσικά και τρώω γιατί δεν έχω τίποτα πια !!!
Κουράστηκα Βαρέθηκα .ποτέ θα ξαναγίνω όπως πριν? Πολλά με βασανίζουν !
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και συγγνώμη για την καθυστέρηση
Υπάρχει κάποιος που το έχει ξεπεράσει και πόσο χρόνο του πήρε ?

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Δευ Απρ 30, 2018 7:20 pm

μήπως Λυδία μου να κάνεις ένα τσεκάρισμα για το ζάχαρο? Έτσι απλά να σιγουρευτείς ότι δεν είναι και θέμα ορμονικου και υγείας πριν το ρίξεις στο ψυχολογικό κομμάτι. Και εγώ το ίδιο παθαίνω όπως το περιγράφεις άμα με πιάσει δεν μπορώ να σταματήσω. Αλλά τώρα έχει ακριβώς ένας μήνας που δεν με έχει πιάσει. Θα τα καταφέρεις πίστεψε το. Βάλτο στόχο λίγο λίγο. προσπάθησε να τρως συχνά γεύματα να μην πεινάσεις. κράτα ημερολόγιο συναισθηματων και φαγητου και παρατηρησε τι γινεται.

το ημερολόγιό μου -> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τρι Μαϊος 01, 2018 7:13 pm

Λυδια μου, πρεπει να δουλεψεις πολυ το συναισθηματικο κομματι!!! Εχεις ανθρωπους να μιλησεις, να εμπιστευτεις και να ανοιχτεις? Λες οτι δεν εχεις τιποτα πια. Ειναι οντως ετσι ή διανυεις μια δυσκολη περιοδο?
Οσον αφορα τα γλυκα, αν δεν μπορεις να τα αποφυγεις τελειως, θα σου προτεινα να στραφεις σε πιο υγιεινες εναλλακτικες, υπαρχουν πλεον και πολλα μαγαζια με βιολογικα προιοντα, γλυκα χωρις ζαχαρη και απειρες συνταγες στο ιντερνετ για υγιεινα γλυκα.

Καλη επιλογη, απο οσο λεγεται, ειναι λιγη σοκολατα 70% κακαο και πανω...
Προσπαθησε να φροντιζεις τη ποιοτητα και τη ποσοτητα των γευματων σου, να τρως πρωτεινη και σαλατα σε καθε γευμα, να εστιασεις σε καλους υδατανθρακες, προιοντα ολικης, ξηρους καρπους κλπ και να πινεις πολυ νερο... Φυσικα ολα αυτα τα λεω εκ πειρας, δεν αντικαθιστω σε καμια περιπτωση τη γνωμη ενος καταρτισμενου ειδικου.

Ρωτας αν το εχει ξεπερασει καποιος και ποσο χρονο του πηρε...Το εχουν ξεπερασει πολλοι ανθρωποι, ειναι κατι που μπορει και να εξαλειφθει, οπως ολες οι καταχρησεις, με προσπαθεια, κοπο και χρονο, ο οποιος διαφερει για το καθε ατομο ξεχωριστα.

Προσωπικα, τα υπερφαγικα μου εχουν μειωθει σε ποσοστο ανω του 85%. Το οτι παιρνω κιλα με τον αερα, ειναι αλλο πακετο, ορμονικο. Εχουν σχεδον εξαλειφθει οι κρισεις υπερφαγιας που σχετιζονται με ψυχολογικους παραγοντες, πλεον τρωω πολυ οταν περιμενω ή εχω περιοδο ή οταν μενω πολλες ωρες νηστικη, οποτε τρωω για ολη την ημερα σε ενα γευμα. Οποτε μην απελπιζεσαι, θα το ξεπερασεις...απλα πρεπει να θυμασαι αυτο που πρεπει να θυμομαστε ολοι: οτι αν δεν τα καταφερουμε μια μερα, αυριο ειναι μια καινουργια αρχη! Δεν ειναι ευκολο το ταξιδι προς την αυτοιαση, αξιζει ομως το κοπο.

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Πεμ Μαϊος 03, 2018 7:52 pm

Ailiros ολες οι εξετάσεις που έχω κάνει είναι οκ ευτυχώς .δεν έχω τετοιο πρόβλημα πάλι καλά έτσι όπως τρώω .
Τσουρεκουλα μακάρι κάποτε να φτάσω και εγώ σε αυτό το 85% και θα είναι ευτυχισμένη .
Απλώς βαρειηκα κάθε μέρα να ξεκινάω από την αρχή .η να τα καταφέρω πχ πέντε μέρες κι άλλες πέντε συνεχόμενες να κάνω υπερφαγικα
Έχω δοκιμάσει και υγιεινές επιλογές τα ίδια χάλια. Η περίπτωσή μου είναι άστα να πάνε .
Όχι δεν έχω κανένα να μιλήσω και κανείς δεν μπορεί να το καταλάβει αυτό .
Δεν ξέρω αν είναι δύσκολη περίοδος πάντως τα τελευταία χρόνια αρκετά βασικά όλα πάνε χάλια δουλειά καλά αυτό ισχύει για όλους σχεδόν όμως ούτε φίλοι ούτε σχέση ούτε τίποτα .μάλλον τελικά κάτι κάνω λάθος εγώ και τους διώχνω λ
Όλους από κοντά μου .αλλά στη φάση που είμαι ακόμα και να είχα κάποιον δεν μπορώ αν δεν γίνω καλά .έρχεται το καλοκαίρι δεν μου κάνουν τατουάζ μου και γω συνεχίζω να γουρούνια ζω χωρίς σταματημό .δεν με καταλαβαίνω αλήθεια .και δέκα κιλά δεν χάνονται εύκολα .είμαι χειρότερα από κάθε άλλη φορά .αισθάνομαι πως δεν έχω τίποτα !και μάλλον δεν έχω να πιαστώ από κάπου. Έχω τόσα πράγματα ανάγκη αλλά.

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Πεμ Μαϊος 03, 2018 11:10 pm

Εγώ καμιά φορά όταν κάνω κάτι που με γεμίζει και μου αρέσει πολύ ξεχνιέμαι με το φαγητό και δεν το σκέφτομαι, ίσως αν επικεντρωνόσουν σε κάτι άλλο; στο να κάνεις κάτι για εσένα, δηλαδή εγώ για παράδειγμα θα κάτσω να βάψω τα νύχια μου ή θα πάω βόλτα να πάρω κάποιο βιβλίο ή να δω μια σειρά, και δεν σκέφτομαι το φαγητό οπότε αποφέυγω έτσι και τα υπερφαγικά, ίσως σε βοηθούσε λίγο να ξεγελάσεις τον εαυτό σου.. Τα βλέπεις πολύ απαισιόδοξα τα πράγματα, και εγώ έτσι είμουν όταν έμαθα για την ασθένειά μου.. μετά όμως έβαλα εμπρός!
Ίσως αν σε βοηθούσε κάποιος διατροφολόγος όχι απαραίτητα για να σου δώσει διατροφή απλα να έχεις κάποιον να σε παρακολουθεί για να νιώθεις σιγουρια;

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από dimitra_ Την / Το Δευ Μαϊος 07, 2018 7:04 pm

Καλησπέρα, διάβασα πρόσφατα ένα άρθρο σε ένα Αμερικάνικο περιοδικό και έλεγε πως έχει αποδειχθεί πως αν απαγορεύεις συγκεκριμένες τροφές από τον εαυτό σου τότε είσαι πιο επιρρεπείς στο να τις καταναλώσεις γιατί πολύ απλά είναι απαγορευμένος καρπός.
Προσπάθησε να τρως ισορροπημένα χωρίς όμως να στερείσαι τίποτα. Το ότι μία ημέρα έφαγες σουβλάκια ή ένα κομμάτι γλυκό δεν ήρθε και η καταστροφή του κόσμου. Σκέψου πως απλά έκανες ένα μικρό διάλειμμα και πως δεν χάλασε τίποτα αν απλά συνεχίσεις από εκεί που το άφησες. Ξέρω πως σκέφτεσαι (έτσι σκεφτόμουν κι εγώ Razz Razz Razz ) αλλά το ότι έφαγες ένα γλυκάκι ή μια σοκολάτα ή ένα παγωτό ε δεν ήρθε και η συντέλεια, δεν χάλασες την διατροφή σου απλά έκανες ένα διάλειμμα και συνεχίζεις με τα υπόλοιπα υγιεινά και σωστά.
Όπως σου είπαν και υπόλοιποι καλό θα ήταν να βρεις να ασχοληθείς με κάτι άλλο, στην τελική μπες και γράψε εδώ, κάποιος θα σου απαντήσει και θα σε κάνει να ξεχαστείς από το φαγητό απλά με μια κουβέντα! Στην τελική δοκίμασε να βγεις μια βόλτα και ΚΥΡΙΩΣ κλείσε την τηλεόραση ή το facebook ή γενικά όπου μπορεί να σε κυνηγάνε διαφημίσεις, η τακτική της διαφήμισης είναι να σου παρουσιάζει συνεχώς ένα ερέθισμα... σε όλους μας έχει τύχει να βλέπουμε κάποιον στην τηλεόραση να τρώει και να μας πιάνει μια λιγούρα εκείνη την ώρα ακόμα και αν μόλις έχουμε φάει!!!! Shocked Shocked Shocked
Τέλος όπως είπαν και οι προλαλήσαντες μην λιμοκτονείς αντιθέτως εγώ θα σου προτείνω να κάνεις κάθε γεύμα σου μια μικρή χαρούμενη προσμονή! Να τρως υγιεινά και ισορροπημένα πάντα αλλά ευχάριστα! Δηλαδή να σκέφτεσαι πως κάτι ευχάριστο έρχεται κι όχι κάτι με το ζόρι ακόμα και το βραδινό σου πρέπει να είναι σε ισορροπία με τα υπόλοιπα γεύματα αλλά μια ευχάριστη διαδικασία όχι κάτι απαγορευμένο ή κάτι που σου προκαλεί άγχος!
Όλοι έχουν προβλήματα αλλά δεν τα αντιμετωπίζει ο καθένας με τον ίδιο τρόπο, προσπάθησε να αντιμετωπίσεις τα προβλήματα σου με έναν μοναδικό τρόπο που μόνο εσύ ξέρεις, να είσαι δυνατή και να μην κατηγορείς για όλα τον εαυτό σου! Κάνε μια ενδοσκόπηση ή ζήτησε την βοήθεια κάποιου ειδικού ή κάποιου φίλου, μίλησε για τα προβλήματα σου και μην προσπαθείς να τα αντιμετωπίσεις όλα μαζί, ένα κάθε φορά είναι αρκετό! Δεν είναι ούτε λίγα ούτε πολλά τα δέκα κιλά αλλά είναι απλά κιλά... μην τρελαίνεσαι με αυτό! Δώσε βάση σε υγιεινές συνήθειες κι όχι σε κιλά, θα τα χάσεις και τα κιλά σταδιακά! Φτιάξε την ψυχολογία σου και την διάθεση σου και θα φτιάξεις και το σώμα σου!

dimitra_
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Ημερομηνία εγγραφής : 07/05/2018

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Μαϊος 08, 2018 9:26 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε: ΚΥΡΙΩΣ κλείσε την τηλεόραση ή το facebook ή γενικά όπου μπορεί να σε κυνηγάνε διαφημίσεις, η τακτική της διαφήμισης είναι να σου παρουσιάζει συνεχώς ένα ερέθισμα... σε όλους μας έχει τύχει να βλέπουμε κάποιον στην τηλεόραση να τρώει και να μας πιάνει μια λιγούρα εκείνη την ώρα ακόμα και αν μόλις έχουμε φάει!!!! :shock: :shock: :shock:

Εγώ που κυρίως ασχολούμαι με ότι έχει να κάνει με internet (τηλεόραση δεν βλέπω) έχω σβήσει ότι σελίδα ακολουθώ με εικόνες φαγητών που μπορεί να με παρασύρουν και να με πιάσουν οι λιγούρες, ακόμα και αυτές με τις άσχημες ειδήσεις, και έχω βάλει σελίδες μόνο με χαρούμενα πράγματα, σε σχέση με το fitness, αθλήτριες με όμορφα σώματα, ρούχα που θα ήθελα να φορέσω όταν χάσω κιλά, γατάκια ζωάκια, μακιγιάζ, κατασκευές, ζωγραφιές κλπ πράγματα που μου δίνουν το κίνητρο να συνεχίσω την διατροφή μου, είναι ένα καλό κόλπο

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Τρι Μαϊος 08, 2018 7:49 pm

Δήμητρα δυστυχώς δεν μιλάμε για ένα μόνο γλυκό μακάρι να ήταν έτσι αρχίζω και δεν σταματάω .
Σε ειδικό είχα πάει παλιότερα αλλά μετά σταμάτησα .
Τι να μου κάνει και ο ειδικός αφού το μυαλό δεν καταλαβαίνει ?
Φίλους δεν έχω βασικά να εμπιστευτώ κάποιον να μιλήσω . Οπότε σε αυτό είναι μόνη μου εντελώς .
Δοκιμάζω διάφορους τρόπους να ξεχάσω με τεράστια αποτυχία .
Σκέφτομαι σε ένα μήνα έχουμε καλοκαίρι και εγώ θα είμαι φάλαινα άσχημη και χοντρή . Δεν θέλω να πάρω καινουρθα ρούχα θέλω να μπω σε ;υτα οι έχω ξανά .
Ρε κορίτσια δεν με αναγνωρίζω .αν είχα κάποιον να με καταλάβει.
Είδα εδώ γράφετε και κάποια πράγματα σαν κολπακιαα για να αποφύγεις το υπερφαγικο. Μου φαίνεται θα πάρω τη λίστα ένα ένα να τα εφααρμοζω .
Αυτό το συναίσθημα του θέλω να φάω και αυτό και το άλλο και το εκείνο κλπ και μετά τύψεις ενοχές και να βρίζω τον εαυτό μου για την κατάντια μου. Με λυπάμαι .
Ίσως να έρθω να γράψω εκείνη την ώρα που θα με πιάσει μπας και ξεχαστω? Να το κάνω κι αυτό.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.
Εσείς έχετε κάποιον να σας καταλαβαίνει ?
Ναι ρε κορίτσια το έχω παράπονο  Crying or Very sad  Embarassed  Crying or Very sad  Crying or Very sad

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Τρι Μαϊος 08, 2018 8:15 pm

Λυδία μου έχει σημασία αν σε καταλαβαίνει κάποιος ? Οκ ξερω πως το λες .Όμως μην περιμένεις και ιδιαίτερη κατανόηση από το περιβάλλον σου .
Να λέμε αλήθειες έτσι ? Ελάχιστοι κατανοούν και βοηθούν τα δικά τους άτομα με ΔΔ.
Εγώ θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο .Γιατί αισθάνεσαι τόσο αδύναμη να το αντιμετωπίσεις αυτό ? Αισθάνεσαι και προφανώς είσαι μόνη σου σε όλο αυτό !!
Γιατί δεν βοηθάς βρε κορίτσι μου τον εαυτό σου ? Τόσο πολύ τον μισείς ?
Δεν ξέρω αν θα το διαβάσεις ...Θέλω να δώσεις μια υπόσχεση .Ίσως και σήμερα να είχες η να έχεις επεισόδιο .Βάλε ένα στόχο όχι καταναγκαστικό .βημα βήμα τη φορά .
Αύριο είναι μια καινούρια μετά διέγραψε ότι έχει συμβεί, ναι για άλλη μια φορά !!! Και αν αύριο ,μεθαύριο κλπ σε πιάσει πάλι αυτό πάρε βαθιές ανάσες προσπάθησε να ηρεμήσεις και να σκεφτείς πως θα νιώθεις μετά αλλά και τι θα κατακτήσεις μέρα με τη μετά αποφεύγοντας το επεισόδιο . Μην πας στο "σίγουρακι"σου, στη συνήθεια σου !!Κάνε κάτι για σένα .Κάνε αυτό το δώρο στον εαυτό σου !
Δεν θα μιλήσω για στερήσεις κλπ τα κορίτσια έχουν δίκιο .
Για μένα πέρα από το διατροφικό , βασικά την αυστηρότητα και τη στέρηση δούλεψε και το ψυχολογικό την αυστηρότητα και τη στέρηση του εαυτού σου !!
Λες είχες επισκεφτεί ειδικό στο παρελθόν για το συγκεκριμένο θέμα φαντάζομαι !!!
Ξέρεις λοιπόν τι σε οδηγεί εκεί ? Γνωρίζεις τους λόγους ?
Μην τα παρατάς βρε Λυδια ..Μην χάνεις κάθε μέρα !! Επέτρεψε στον εαυτό σου και μικρές νίκες και μικρές χαρές !!
Και εδώ είμαστε πάλι !!

Αγάπησε τον εαυτό σου και το σώμα σου! Βρες την δύναμη μέσα σου !
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

http://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Μαϊος 08, 2018 9:57 pm

Και εγω απο τον κυκλο μου και την οικογενεια μου δεν εχω καποιον να με καταλαβει οταν με πιανει αυτο το πραγμα! την περισσοτερη κατανοηση πανω σε αυτο την εχω βρει εδω, στο φορουμ.. εμενα οταν με πιανει αυτο μπορει να με πιανει για μηνες οχι απλα μια ημερα. Εκει νιωθω λες και εκεινη τη στιγμη δεν με νοιαζει τιποτα αλλο απλα θελω να τα φαω ολα να νιωσω καλητερα. Δεν με νοιαζει εκεινη τη στιγμη για το ποια ειμαι και τι κανω στον εαφτο μου.. μηπως σε πιανει κατι τετοιο? Ο καθε ανθρωπος βεβαια οδηγειται για ξεχωριστους λογους στα υπερφαγικα. Το πρωτο κλειδι ειναι να μην εχεις τυψεις, για να μην τα κανεις πιο χαλια απο οτι ειναι. Μπορεις να βρεις την δυναμη μεσα σου!

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Τετ Μαϊος 09, 2018 5:22 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:την περισσοτερη κατανοηση πανω σε αυτο την εχω βρει εδω, στο φορουμ.

bounce cheers πόση χαρά νιώθω για αυτό !!!
Που πετυχαίνει αυτό το φόρουμ έτσι όπως το σκέφτομαι

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:. εμενα οταν με πιανει αυτο μπορει να με πιανει για μηνες οχι απλα μια ημερα. Εκει νιωθω λες και εκεινη τη στιγμη δεν με νοιαζει τιποτα αλλο απλα θελω να τα φαω ολα να νιωσω καλητερα. Δεν με νοιαζει εκεινη τη στιγμη για το ποια ειμαι και τι κανω στον εαφτο μου.. μηπως σε πιανει κατι τετοιο? Ο καθε ανθρωπος βεβαια οδηγειται για ξεχωριστους λογους στα υπερφαγικα.  Το πρωτο κλειδι ειναι να μην εχεις τυψεις, για να μην τα κανεις πιο χαλια απο οτι ειναι. Μπορεις να βρεις την δυναμη μεσα σου!
.

Νομίζω ότι αυτό εννοεί ..Από όσα γράφει και ο τρόπος που τα γράφει έχουν αυτήν την απόγνωση .
Δυστυχώς οι τύψεις και οι ενοχές ειναι αυτό που ακολουθεί ..
Έχεις δίκιο ..Όλοι μας έχουμε τη δύναμη μέσα μας !!Έστω και αν δεν το βλέπουμε θα έρθει εκείνη η στιγμή που θα το διαπιστώσουμε !

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Παρ Μαϊος 11, 2018 7:06 pm

Κορίτσια αυτό εννοώ .Με πιάνει κάθε μέρα λες και δεν είμαι εγώ και σαν να ακούω τη φωνή μέσα μου να με οδηγεί να φάω . Δεν με νοιάζει τπτ εκείνη τη στιγμή δεν καταλαβαίνω .Κάποιες φορές λέω σταματά αλλά συνεχίζω .
Ναι Μαρία ξέρω τι με οδηγεί εκεί .Και νομίζω ότι αυτό είναι χειρότερο .Το ότι ξέρω δλδ .
Αν με μισώ ? Έτσι φαίνεται με αυτά που κάνω :(
Δύο μέρες δεν έκανα επεισόδιο .Σήμερα όμως την τρίτη μέρα τα θαλασωσα πάλι . Πριν από λίγο αισθανοσουν πείνα ε είπα να φάω υγιεινά γιαούρτι κρανμπερις και αμύγδαλα .Μετά απο αυτό ακολουθησε παξιμάδι (δύο μέτρια )με μυζήθρα,μια φέτα ψωμί με μέλι και τρία γλυκά ατομικά όχι πολύ μεγάλα άλλα τρία !!
Τι να πω? Πρέπει να χαίρομαι που αυτό ήταν πολύ λάιτ ενώ άλλες φορές συνέχιζα η έτρωγα πιο πολύ ? Να δω πως θα μπω στα ρούχα μου επιτέλους και πότε .Άφησε που φοβάμαι μην συνεχίσω μετά !!
Ευχαριστώ που με ανεχεστε και με διαβάζετε και μου απαντάτε .

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Παρ Μαϊος 11, 2018 7:13 pm

Είχα πει στον εαυτό μου πως αν κρατηθώ μέχρι την άλλη Παρασκευή , να έβγαινα έξω έστω για έναν καφέ να έπαιρνα μια γνωστή .Η αρρωστημένη σκέψη ότι δεν θα το κάνω τώρα γιατί δεν μου κάνουν τα ρούχα μου και βαρέθηκα να γυρνάω και να ντύνομαι σαν τσουβαλι είναι στο μυαλό μου .
Και το ξέρω ότι δεν στέκει και λέω πως αν το ξανακάνω δεν θα βγω έξω ! Είμαι τραγική ,χαζή ,αυτή η απαισια αρρώστια !!
Βρίστε με και δίκιο θα έχετε

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Παρ Μαϊος 11, 2018 8:23 pm

Έλα βρε Λυδιάκι I love you I love you
ούτε λόγο έχουμε να σε βρίσουμε ούτε εσύ τον εαυτό σου πρέπει να βρίζεις, και εμείς τα ίδια περνάμε και σε καταλαβαίνουμε!
δες το θετικά, οτι 2 μέρες που δεν έκανες επεισόδιο ήταν μεγάλη πρόοδος!

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Παρ Μαϊος 11, 2018 8:24 pm

Μια χαρά θα μπείς και σε ρούχα και όλα θα γίνουν, βάλε πρωταιρεότητα να είσαι εσυ καλά, να είσαι χαρουμενη!

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Σαβ Μαϊος 12, 2018 9:28 am

Λυδία πρέπει και εδώ το λέω το πρεπει γιατί επιβάλλεται να ηρεμήσεις .
Κορίτσι μου διατροφική διαταραχή έχεις και όλα αυτά που νιώθεις και βιώνεις είναι εξαιτίας της .
Προς το παρόν σε ελέγχει και σε χειρίζεται αυτή !!
Εγώ λέω καιρός να αλλάξει αυτό !
Σε καταλαβαίνουμε και μη νιώθεις άσχημα ..Νομίζω αρκετά άσχημα νιωθεις με τον εαυτό σου, μην προσθέτεις και τους άλλους σε αυτό .
Ενοχική εκτός των άλλων ?
Ο.τι και να κάνεις μην τα παρατάς !!!

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Λυδία Την / Το Σαβ Μαϊος 12, 2018 8:24 pm

Ούτε η σημερινή μέρα μάλλον απογευμα πήγε καλά . Μήπως τελικά να το πάρω απόφαση ,να μην έχω και ελπίδες .ούτε έξω δεν πρέπει να βγαίνω πια .δεν θέλω κι όλας .
Το να ηρεμήσω μια κουβέντα είναι όλο λέω πάω από την αρχή και άντε να δύο μέρες κράτησε και πάλι τα ίδια .
Ναι είναι ενοχική .και ενοχική .
Με αυτή τη διατροφική διαταραχή πορευμαι χρόνια .
Και όπως βλέπεται αυτή νικάει όχι εγώ .
Ailuros όχι δεν είμαι πια χαρούμενη .
Λέω πως ά έχω καταντήσει .Και έρχομαι και εδώ και κλαίγονται συνεχεια και θα σκέφτεστε σωστά ότι δεν κάνω τίποτα .

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Σαβ Μαϊος 12, 2018 8:43 pm

Λυδία ξεκινάς επεισόδιο ή το κάνει κανονικά .Είμαι σίγουρη ότι σκέφτεσαι αφού το ξεκίνησα και τα χαλάσα, όλα ας φάω και αυτό και αυτό και αυτό κλπ .Αλλα από αύριο τέλος .Την επόμενη το ίδιο .Κάνω λάθος ?

Μαρία Admin
Admin
Admin

Δημοσίευση από Λυδία Χθες στις 8:45 pm

Μπήκα να γκρινιάζω πάλι .Ουφ
4 μέρες κρατηθηκα αλλά τώρα πριν από λίγο τα χαλάσα πάλι όλα .Και που θα τα πω ? Εδώ. Έφαγα πάλι παρά πολλά .
Ναι ισχύει αυτό Μαρία έτσι και σήμερα λέω έφαγα το ξεκίνησα ε ας φάω και από τα υπόλοιπα και κατέληξα να τρώω διάφορα και πολλά .Rolling Eyes Rolling Eyes
Πάλι στο μηδέν ο στοχος .ποιος στόχος δλδ .
Και αυτό ξεκίνησε αυτή τη φορά από κάτι που με στεναχώρησε .
Ελπίζω εσείς να είστε καλύτερα τουλάχιστον

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Δημοσίευση από Ailouros Χθες στις 11:21 pm

Λυδία μου μη σε παίρνει απο κάτω! εκανες 4 μερες προσπαθεια και τα καταφερες!!
Μπορεις σιγα σιγα να τα καταφερεις και τις επομενες, αυριο ειναι μια καινουρια μερα! cheers cheers cheers

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Λυδία Σήμερα στις 5:55 pm

Αχ μωρέ αίλουρε μου καλά τε λες δεύτερη μέρα πάλι τα ίδια. Νιώθω τα περιθώρια να στενεύουν φτάνουμε Ιούνιο και εγώ τίποτα .ντύνομαι απασια σκάω από τη ζέστη και το φαγητό φαγητό.
Είναι η γκρινιαρα του φόρουμ .επίσημα πια. Μήπως να μου ρίξετε κανένα βρισιμο ? Μήπως να αρχίσω να αυτοχαστουιζομαι να συνέλθω. Νιώθω πολύ μα πολύ χάλια .νιώθω χοντρή άσχημη τίποτα. Έστω ναεχανα τα κιλά .Παλιότερα ήμουν πιο κάτω είχα τα επεισόδια αλλά τουλάχιστον πάλευα στη διατήρηση και έχω πανικοβληθει τώρα πρέπει να τα χάσω άμεσα και δεν κάνω τίποτα για αυτό .ορίστε ότι έκανα σε τέσσερις μέρες τώρα ταπαιρνω διπλα.
Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα κάνω και δεύτερο .

Λυδία
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης