Γειά σας!!

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Τετ Μαϊος 02, 2018 5:29 pm

Μακαρι κοπελα μου, αν και η δουλεια θα ειναι πολυ ζορι κυριως Ιουλιο και Αυγουστο, αλλα θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερω.

Καλυτερα ειμαι, δοξα Τον Θεο. Σημερα πεινουσα λιγο στη δουλεια για κανενα διωρο, ηπια ομως πολυ νερο και καπως καταλαγιασε το αισθημα της πεινας. Το σημαντικο ειναι οτι δεν σαρωσα το συμπαν οταν γυρισα... Ειμαι καλα προς το παρον, το pms αυτου του μηνα ηταν ανεπαισθητο (αλλες φορες οταν περιμενω περιοδο, περα απο τους πονους στο στηθος και στη μεση, εχω απιστευτη πεινα...ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΜΩΣ, ο,τι και να φαω απλα δεν με χορταινει). Τωρα στη περιοδο θα δειξει... Το προηγουμενο μηνα τα πηγα καλα, αλλα πηρα 5 κιλα την εβδομαδα μετα το Πασχα και μονο τα 2μισι εχω χασει απο τοτε, δηλαδη δεν ηταν κιλα-αερας, κατακρατηση κλπ. Ηταν κανονικα κιλα...Δεν απογοητευομαι ομως, εστω και στα 65 να μεινω χωρις να ανεβω αλλο ξανα και χωρις να εχω το φαινομενο γιο γιο, δεν με πολυπειραζει...αρκει να ειμαι καλα, χωρις υπερφαγικα....

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Πεμ Μαϊος 03, 2018 11:14 pm

Μη σε απογοητεύουν τα 5 κιλά, σιγά σιγά θα φύγουν με σωστό ρυθμό και έτσι όπως έχει ανάγκη το σώμα σου.
Smile Smile

το ημερολόγιό μου -> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Σαβ Μαϊος 05, 2018 6:23 pm

Εγώ επιμένω όπως στο ξαναείπα να μην αφήνεις τόσο μεγάλο κενό ..Το προανέφερα κι όλας τα μεγάλα διαστήματα πάνω από 3ωρες χωρίς ένα σνακ ή γεύμα ή το χειρότερο τίποτα το βράδυ η πχ ένα φρούτο μέχρι την επόμενη μέρα είναι δρόμος για υπερφαγικο ..
Τουλάχιστον μπορείτε με τη μητέρα σου να έχει κάποιου είδους στήριξη ..Το ότι κατάφερε και έχασε τα κιλά και ότι δεν έκανε υπερφαγικο εδώ και πολύ καιρό είναι άξια και μπράβο της ..
Βέβαια στη συναισθηματική υπερφαγία σίγουρα πέρα από τις μικρές νίκες υπάρχουν όλα όσα κρύβονται βαθιά και οδηγούν σε αυτήν .Η εύρεση και η αντιμετώπιση τους κάτω από ψυχολογική καθοδήγηση θα ήταν το ιδανικότερο !!!

Αγάπησε τον εαυτό σου και το σώμα σου! Βρες την δύναμη μέσα σου !
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

http://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Σαβ Μαϊος 05, 2018 10:05 pm

Το ξεεεερω κι εχεις δικιο, αλλά δεν ξερω τί να κανω, πραγματικα!!! Νιωθω αβολα να ζητησω να παω να φαω, αν και μου εχουν προσφερει ενιοτε μπισκοτα, παξιμαδια κλπ που ουτως ή αλλως πλεον δεν τρωω. Ειχα αναφερει οτι θελω να χασω και κανα 5κιλο πριν λιγο καιρο και σημερα μου ειπαν στη δουλεια "δεν τρως, δεν πινεις τιποτα, πως θα κινηθει ο μεταβολισμος για να αδυνατισεις???" Ενιωσα btw οτι φαινομαι χοντρη στους αλλους αλλα το διαχειριστηκα κουτσα στραβα αυτη τη φορα για να μη με επηρεασει αρνητικα.

Σχετικα με το σνακ...αν παρατηρησετε αυτα που τρωω, τιποτα απο αυτα δεν ειναι τυπου take away χαχαχαχα. Δεν τρωω μπαριτσες δημητριακων πια, φρουτα τρωω κυριως πολτοποιημενα ή το βραδυ 2 ακτινιδια που μου εχει συστησει η διατροφολογος και δεν ειναι απο τις δουλειες γραφειου που θα κανεις το break σου, θα παρεις το ταπερακι σου και θα φας. Δεν μπορω να παρω το βραστο μου αυγο , τα ψωμια και τα φυστικοβουτυρα σε μια δουλεια οπου δεν καθομαι ουτε 10 νανοδευτερα. Razz Ειλικρινα, δεν ξερω τί να κανω με αυτο και απλα το ριχνω στο νερο οσο ειμαι εκει . Εχει τοσο πολυ τρεξιμο αυτη η δουλεια που δεν εχω παει ουτε μιση φορα τουαλετα... Τες πα, θα δειξει...

Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Δευ Μαϊος 07, 2018 1:28 pm

Πω Πω! είναι πράγματι δύσκολα όταν έχεις τέτοια δουλειά να κάνεις! Αφου ούτε για τουαλέτα δεν προλαβαίνεις να πάς, που να προλάβεις να φας! Είναι μέχρι να το συνηθίσεις μετά σιγά σιγά θα βρείς τις ισορροπίες σου! Πάντως τρως καλό πρωινό απότε είναι σημαντικό και αυτό, και το καλό είναι ότι εστιάζεις σε καλές ποιότητες τροφών!

το ημερολόγιό μου -> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Κυρ Μαϊος 13, 2018 6:18 pm

Γεια σας κοριτσια!!!!Η περιοδος μου τελειωσε μονο με ελαχιστα παρατραγουδα συγκριτικα με αλλες φορες και τωρα ειμαι ετοιμη να προσπαθησω να συντονιστω ξανα!!! Εχω ακομα 10 μερες διατροφης μεχρι να μου δωσει η διατροφολογος το καινουργιο προγραμμα...για να δουμε τι θα δουμε..Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Προσωπικα νιωθω οκ σε γενικες γραμμες, καποιες κακες σκεψεις - αναμνησεις και η χαμηλη μου αυτοεκτιμηση με μαυριζουν λιγο καποιες στιγμες της ημερας, αλλα προσπαθω να τις διωχνω και να επικεντρωνομαι στο παρον...

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Κυρ Μαϊος 13, 2018 11:08 pm

Σκέψου οτι είσαι σε φάση αλλαγής και προσπάθειας και αυτό δεν το κάνουν πολλοί γιατί είναι δύσκολο!
Αξίζει να είσαι περήφανη για αυτό που κάνεις και να λες ένα μπράβο! Αν ήταν εύκολο όλοι θα ημασταν κορμάρες!
Επικεντρώσου σε αυτά τα καλά που προσφέρεις στον εαυτό σου! I love you I love you

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Blossom Την / Το Τρι Μαϊος 15, 2018 10:04 am

Αφρατοτσουρεκάκι μας, να ξέρεις αποτελείς φωτεινό παράδειγμα. Σκέψου από που ξεκίνησες και που έφτασες! Στο έχω πει ξανά πολλές φορές και συνεχίζω να το πιστεύω, θα τον φτάσεις τον στόχο σου!

Οι άσχημες σκέψεις δυστυχώς δεν τελειώνουν παιδιά, πάντα κάτι θα μας βασανίζει. Στόχος μας πρέπει να είναι απλώς να τις αποδιώχνουμε γρηγορότερα με τον καιρό. ❤️

Τις καλημέρες μου σε όλες!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Νιώθω πως θα τα καταφέρω αυτήν τη φορά!
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Τρι Μαϊος 15, 2018 10:13 am

Ακριβως! Συμφωνω απολυτα! Και να καταφερουμε τους στοχους μας παντα κατι θα μας χαλασει το κεφι δεν θα γινουν αυτοματως ολα πιο ροδινα. Το θεμα ειναι οτι εχεις την ευκαιρια να γινεις πιο δυνατη απο αυτην την εμπειρια, να λες οτι θα τα καταφερεις. Σαν τον τοξοβολο, οταν πεταξει το βελος σκεφτεται μονο τον στοχο του να πετυχει στο κεντρο, δεν τον επηρεαζει και δεν αποσπαται απο καμια σκεψη και απο κανεναν. Ειναι συγκεντρωμενος να πετυχει το κεντρο. Μπορεις να το κανεις!
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Μαρία Admin Την / Το Τρι Μαϊος 15, 2018 12:56 pm

Εκτός από το γεγονός ότι συμφωνώ με τα κοριτσια από πάνω το ξέρεις ότι τα πιο λίγα κιλά, πιο δύσκολα χάνονται !!
Σε κάποια σχόλια  αναφέρομαι γενικά και σε κάποια σε εσένα αφρατοτσουρεκουλα μας ( ναι μου άρεσε ΧΑ ΧΑ)
Λέμε τώρα ότι παλεύουμε με τα λίγα ή τα παραπάνω κιλά και αυτό μας εμποδίζει να είμαστε καλά και ευτυχισμένες .
Περνώντας και τη διατροφικη διαταραχη και ζώντας με αυτήν δεν μπορείς να είσαι ευτυχισμένη γιατί σε κρατάει πίσω .Σε παρά πολλά πράγματα .
Το ψυχολογικό κομμάτι είναι το Α και το Ω .
Κάποια στιγμή τα κιλά θα τα χάσεις είμαι σίγουρη !!
Έχεις μειώσει κατά πολύ το κομμάτι της συναισθηματικής υπερφαγίας σου εσυ ως τσουρεκουλα ,άλλος της βουλιμίας  κλπ.Κάποιες στιγμές "ξανακυλας" γιατί παρουσιάζονται διάφορα προβλήματα και εκεί υπάρχει αδυναμία !!Γιατί είσαι ευάλωτη ! Και τα προβλήματα πάντα θα υπάρχουν !

Και σκέφτομαι λοιπόν φτάνεις το στόχο σου ,στα κιλά που θέλεις ,είσαι αδύνατη και τα διατηρεις έστω και με ελάχιστα πισωγυρισματα υπερφαγίας βουλιμίας κλπ.
Θα είσαι πραγματικά ευτυχισμένη ?
Νιώθουμε ότι το πρόβλημα είναι τα κιλά αυτή είναι η"  αρρώστια ".

Το κυριότερο πρόβλημα μας είναι μέσα στην ψυχή μας και αυτή θα πρέπει να θεραπευτεί πρώτα!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μαρία Admin στις Παρ Μαϊος 18, 2018 1:58 am, 1 φορά

Αγάπησε τον εαυτό σου και το σώμα σου! Βρες την δύναμη μέσα σου !
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

http://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Δημοσίευση από tsourekoula90 Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 6:38 pm

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πααααααααααααααααρα πολυ για τα γλυκα σας λογια!!!! Μου δινετε παντα δυναμη για τη συνεχεια και το εκτιμω οσο δεν φανταζεστε, ειλικρινεστατα!!!!!!! Μακαρι ολες μας να ειμαστε καθε μερα και πιο καλα!!!!

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Δημοσίευση από Ailouros Την / Το Παρ Μαϊος 18, 2018 9:43 am

I love you I love you

Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης