Διατροφικές Διαταραχές
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γειά σας!!

+2
maria030
stellou1989
6 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Τετ Μάης 02, 2018 5:29 pm

Μακαρι κοπελα μου, αν και η δουλεια θα ειναι πολυ ζορι κυριως Ιουλιο και Αυγουστο, αλλα θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερω.

Καλυτερα ειμαι, δοξα Τον Θεο. Σημερα πεινουσα λιγο στη δουλεια για κανενα διωρο, ηπια ομως πολυ νερο και καπως καταλαγιασε το αισθημα της πεινας. Το σημαντικο ειναι οτι δεν σαρωσα το συμπαν οταν γυρισα... Ειμαι καλα προς το παρον, το pms αυτου του μηνα ηταν ανεπαισθητο (αλλες φορες οταν περιμενω περιοδο, περα απο τους πονους στο στηθος και στη μεση, εχω απιστευτη πεινα...ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΜΩΣ, ο,τι και να φαω απλα δεν με χορταινει). Τωρα στη περιοδο θα δειξει... Το προηγουμενο μηνα τα πηγα καλα, αλλα πηρα 5 κιλα την εβδομαδα μετα το Πασχα και μονο τα 2μισι εχω χασει απο τοτε, δηλαδη δεν ηταν κιλα-αερας, κατακρατηση κλπ. Ηταν κανονικα κιλα...Δεν απογοητευομαι ομως, εστω και στα 65 να μεινω χωρις να ανεβω αλλο ξανα και χωρις να εχω το φαινομενο γιο γιο, δεν με πολυπειραζει...αρκει να ειμαι καλα, χωρις υπερφαγικα....

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Πεμ Μάης 03, 2018 11:14 pm

Μη σε απογοητεύουν τα 5 κιλά, σιγά σιγά θα φύγουν με σωστό ρυθμό και έτσι όπως έχει ανάγκη το σώμα σου.
Smile Smile
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Μαρία Admin Σαβ Μάης 05, 2018 6:23 pm

Εγώ επιμένω όπως στο ξαναείπα να μην αφήνεις τόσο μεγάλο κενό ..Το προανέφερα κι όλας τα μεγάλα διαστήματα πάνω από 3ωρες χωρίς ένα σνακ ή γεύμα ή το χειρότερο τίποτα το βράδυ η πχ ένα φρούτο μέχρι την επόμενη μέρα είναι δρόμος για υπερφαγικο ..
Τουλάχιστον μπορείτε με τη μητέρα σου να έχει κάποιου είδους στήριξη ..Το ότι κατάφερε και έχασε τα κιλά και ότι δεν έκανε υπερφαγικο εδώ και πολύ καιρό είναι άξια και μπράβο της ..
Βέβαια στη συναισθηματική υπερφαγία σίγουρα πέρα από τις μικρές νίκες υπάρχουν όλα όσα κρύβονται βαθιά και οδηγούν σε αυτήν .Η εύρεση και η αντιμετώπιση τους κάτω από ψυχολογική καθοδήγηση θα ήταν το ιδανικότερο !!!
Μαρία Admin
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

https://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Σαβ Μάης 05, 2018 10:05 pm

Το ξεεεερω κι εχεις δικιο, αλλά δεν ξερω τί να κανω, πραγματικα!!! Νιωθω αβολα να ζητησω να παω να φαω, αν και μου εχουν προσφερει ενιοτε μπισκοτα, παξιμαδια κλπ που ουτως ή αλλως πλεον δεν τρωω. Ειχα αναφερει οτι θελω να χασω και κανα 5κιλο πριν λιγο καιρο και σημερα μου ειπαν στη δουλεια "δεν τρως, δεν πινεις τιποτα, πως θα κινηθει ο μεταβολισμος για να αδυνατισεις???" Ενιωσα btw οτι φαινομαι χοντρη στους αλλους αλλα το διαχειριστηκα κουτσα στραβα αυτη τη φορα για να μη με επηρεασει αρνητικα.

Σχετικα με το σνακ...αν παρατηρησετε αυτα που τρωω, τιποτα απο αυτα δεν ειναι τυπου take away χαχαχαχα. Δεν τρωω μπαριτσες δημητριακων πια, φρουτα τρωω κυριως πολτοποιημενα ή το βραδυ 2 ακτινιδια που μου εχει συστησει η διατροφολογος και δεν ειναι απο τις δουλειες γραφειου που θα κανεις το break σου, θα παρεις το ταπερακι σου και θα φας. Δεν μπορω να παρω το βραστο μου αυγο , τα ψωμια και τα φυστικοβουτυρα σε μια δουλεια οπου δεν καθομαι ουτε 10 νανοδευτερα. Razz Ειλικρινα, δεν ξερω τί να κανω με αυτο και απλα το ριχνω στο νερο οσο ειμαι εκει . Εχει τοσο πολυ τρεξιμο αυτη η δουλεια που δεν εχω παει ουτε μιση φορα τουαλετα... Τες πα, θα δειξει...


tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Δευ Μάης 07, 2018 1:28 pm

Πω Πω! είναι πράγματι δύσκολα όταν έχεις τέτοια δουλειά να κάνεις! Αφου ούτε για τουαλέτα δεν προλαβαίνεις να πάς, που να προλάβεις να φας! Είναι μέχρι να το συνηθίσεις μετά σιγά σιγά θα βρείς τις ισορροπίες σου! Πάντως τρως καλό πρωινό απότε είναι σημαντικό και αυτό, και το καλό είναι ότι εστιάζεις σε καλές ποιότητες τροφών!
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Κυρ Μάης 13, 2018 6:18 pm

Γεια σας κοριτσια!!!!Η περιοδος μου τελειωσε μονο με ελαχιστα παρατραγουδα συγκριτικα με αλλες φορες και τωρα ειμαι ετοιμη να προσπαθησω να συντονιστω ξανα!!! Εχω ακομα 10 μερες διατροφης μεχρι να μου δωσει η διατροφολογος το καινουργιο προγραμμα...για να δουμε τι θα δουμε..Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Προσωπικα νιωθω οκ σε γενικες γραμμες, καποιες κακες σκεψεις - αναμνησεις και η χαμηλη μου αυτοεκτιμηση με μαυριζουν λιγο καποιες στιγμες της ημερας, αλλα προσπαθω να τις διωχνω και να επικεντρωνομαι στο παρον...

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Κυρ Μάης 13, 2018 11:08 pm

Σκέψου οτι είσαι σε φάση αλλαγής και προσπάθειας και αυτό δεν το κάνουν πολλοί γιατί είναι δύσκολο!
Αξίζει να είσαι περήφανη για αυτό που κάνεις και να λες ένα μπράβο! Αν ήταν εύκολο όλοι θα ημασταν κορμάρες!
Επικεντρώσου σε αυτά τα καλά που προσφέρεις στον εαυτό σου! I love you I love you
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Blossom Τρι Μάης 15, 2018 10:04 am

Αφρατοτσουρεκάκι μας, να ξέρεις αποτελείς φωτεινό παράδειγμα. Σκέψου από που ξεκίνησες και που έφτασες! Στο έχω πει ξανά πολλές φορές και συνεχίζω να το πιστεύω, θα τον φτάσεις τον στόχο σου!

Οι άσχημες σκέψεις δυστυχώς δεν τελειώνουν παιδιά, πάντα κάτι θα μας βασανίζει. Στόχος μας πρέπει να είναι απλώς να τις αποδιώχνουμε γρηγορότερα με τον καιρό. ❤️

Τις καλημέρες μου σε όλες!
Blossom
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Τρι Μάης 15, 2018 10:13 am

Ακριβως! Συμφωνω απολυτα! Και να καταφερουμε τους στοχους μας παντα κατι θα μας χαλασει το κεφι δεν θα γινουν αυτοματως ολα πιο ροδινα. Το θεμα ειναι οτι εχεις την ευκαιρια να γινεις πιο δυνατη απο αυτην την εμπειρια, να λες οτι θα τα καταφερεις. Σαν τον τοξοβολο, οταν πεταξει το βελος σκεφτεται μονο τον στοχο του να πετυχει στο κεντρο, δεν τον επηρεαζει και δεν αποσπαται απο καμια σκεψη και απο κανεναν. Ειναι συγκεντρωμενος να πετυχει το κεντρο. Μπορεις να το κανεις!
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Μαρία Admin Τρι Μάης 15, 2018 12:56 pm

Εκτός από το γεγονός ότι συμφωνώ με τα κοριτσια από πάνω το ξέρεις ότι τα πιο λίγα κιλά, πιο δύσκολα χάνονται !!
Σε κάποια σχόλια  αναφέρομαι γενικά και σε κάποια σε εσένα αφρατοτσουρεκουλα μας ( ναι μου άρεσε ΧΑ ΧΑ)
Λέμε τώρα ότι παλεύουμε με τα λίγα ή τα παραπάνω κιλά και αυτό μας εμποδίζει να είμαστε καλά και ευτυχισμένες .
Περνώντας και τη διατροφικη διαταραχη και ζώντας με αυτήν δεν μπορείς να είσαι ευτυχισμένη γιατί σε κρατάει πίσω .Σε παρά πολλά πράγματα .
Το ψυχολογικό κομμάτι είναι το Α και το Ω .
Κάποια στιγμή τα κιλά θα τα χάσεις είμαι σίγουρη !!
Έχεις μειώσει κατά πολύ το κομμάτι της συναισθηματικής υπερφαγίας σου εσυ ως τσουρεκουλα ,άλλος της βουλιμίας  κλπ.Κάποιες στιγμές "ξανακυλας" γιατί παρουσιάζονται διάφορα προβλήματα και εκεί υπάρχει αδυναμία !!Γιατί είσαι ευάλωτη ! Και τα προβλήματα πάντα θα υπάρχουν !

Και σκέφτομαι λοιπόν φτάνεις το στόχο σου ,στα κιλά που θέλεις ,είσαι αδύνατη και τα διατηρεις έστω και με ελάχιστα πισωγυρισματα υπερφαγίας βουλιμίας κλπ.
Θα είσαι πραγματικά ευτυχισμένη ?
Νιώθουμε ότι το πρόβλημα είναι τα κιλά αυτή είναι η"  αρρώστια ".

Το κυριότερο πρόβλημα μας είναι μέσα στην ψυχή μας και αυτή θα πρέπει να θεραπευτεί πρώτα!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μαρία Admin στις Παρ Μάης 18, 2018 1:58 am, 1 φορά
Μαρία Admin
Μαρία Admin
Admin
Admin

Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2018
Τόπος : Πειραιάς

https://diatrofikidiataraxi.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Πεμ Μάης 17, 2018 6:38 pm

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πααααααααααααααααρα πολυ για τα γλυκα σας λογια!!!! Μου δινετε παντα δυναμη για τη συνεχεια και το εκτιμω οσο δεν φανταζεστε, ειλικρινεστατα!!!!!!! Μακαρι ολες μας να ειμαστε καθε μερα και πιο καλα!!!!

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Παρ Μάης 18, 2018 9:43 am

I love you I love you
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Τρι Μάης 22, 2018 6:39 pm

Παρατηρω αυτες τις μερες οτι παρολο που δεν νιωθω πολυ ανετα με το σωμα μου, δεν το μισω και δεν το πιεζω. Δεν λεω συνεχεια "αντε, ποτε επιτελους θα χασω εκεινα τα 5 κιλα"... Σκεφτομαι περισσοτερο οτι θελω να αφησω το σωμα μου να ξεκουραστει και να κανει εκεινο ο,τι θελει.... Να τρωω υγιεινα κατα κυριο λογο, να το φροντιζω το κατα δυναμιν και να μην αγχωνομαι για το τι θα γινει.
Ο στοχος που εβαλα στο τικερακι ειναι ενδεικτικος. Φυσικα και θα ηθελα να ξαναπαω 60 κιλα γιατι περυσι απλα πετουσα και ενιωθα αναλαφρη στη δουλεια μου, ειχα αντοχη και ευκινησια, αλλα αν δεν γινει, ακομα και σε αυτο το βαρος να ειμαι αλλα να τρεφομαι υγιεινα δεν με ενοχλει προς το παρον.

Τοσα χρονια πηγαινω κοντρα σε αυτο το σωμα και χαιρομαι πολυ που το αγκαλιαζω τωρα σιγα -σιγα.

Θα ειμαι απλα χαρουμενη και ηρεμη αν δεν ξαναπαρω βαρος.

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Blossom Τρι Μάης 22, 2018 7:03 pm

Πόσο ευχάριστα νέα τσουρεκάκι μας! Μπράβο! ❤️

Νομίζω πως με τον καιρό και αν προσέχεις, θα χαθούν και τα υπόλοιπα κιλά. Δε χρειάζεται να πιέζεσαι ή να αγχώνεσαι. Το ξέρεις βέβαια. ☺️

Και εγώ το ίδιο θα ήθελα να πετύχω. Να φτάσω γύρω στα 65 κιλά και να τρέφομαι υγιεινά... Άντε και στα δικά μας!
Blossom
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Τρι Μάης 22, 2018 10:47 pm

τωρα τα λες σωστα! ετσι πρεπει να σκεφτεσαι γιατι το αγχος μας κραταει πισω. χαλαρα και απολαυσε το.
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Τετ Μάης 23, 2018 10:11 pm

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου. Θυμάμαι πριν δύο χρόνια που ήμουν 77.5 και είχα βαλτώσει κι ας μην ήταν πολλά τα περιττά κιλά, ήταν και η χονδροπαθεια που με ταλαιπωρουσε πολύ και η ψυχολογία πάτος και μου είχατε δώσει τόσο κουράγιο για να ξεκινήσω να προσπαθώ λιγάκι... Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας.
Μπλοσομακι είναι μια χαρά βάρος για το ύψος μας τα 65, αν δεν είχα πρόβλημα με το πολύ παραπάνω λιπος κ το πρόβλημα στο γόνατο δεν θα με απασχολούσε καθόλου να κατέβω άλλο.
Αιλουρακιι, το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός, πραγματικά.

Επίσης με χαροποιεί το ότι αρχίζω και νιώθω καλύτερα και έτσι δεν με νοιάζει τι πιστεύουν οι άλλοι για τ σώμα μου. Μακάρι να κρατησει αυτό.

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Τετ Μάης 23, 2018 10:48 pm

μπραβο και παλι μπραβο!! θα σε βοηθουσε πολυ καποια ασκηση αν το προβλημα ειναι το λιπος, και λογο του γονατου πιστευω το κολυμπι θα ηταν τελειο! δεν επιβαρυνει το γονατο γενικα ουτε τις αρθρωσεις.. ετσι και αλλιως καλοκαιρι ερχεται
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Σαβ Μάης 26, 2018 6:41 pm

οντως, εχεις απιστευτο δικιο σε αυτο. Νιωθω λιγο αβολα στη παραλια, ισως αγορασω ενα ολοσωμο φετος μπας και το παρω αποφαση να βουτηξω. Τα τελευταια 2 χρονια δεν εχω κανει πανω απο 5 μπανια συνολικα...

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Blossom Σαβ Μάης 26, 2018 7:52 pm

tsourekoula90 έγραψε:Νιωθω λιγο αβολα στη παραλια, ισως αγορασω ενα ολοσωμο φετος μπας και το παρω αποφαση να βουτηξω. Τα τελευταια 2 χρονια δεν εχω κανει πανω απο 5 μπανια συνολικα...

Βρε τσουρεκάκι, τι είναι αυτά που λες!!!
Είσαι μια χαρά, γιατί να κρύψεις το σωματάκι σου μέσα σε ολόσωμο μαγιώ;;; Εντάξει, μερικές το προτιμούν, και μάλιστα πριν λίγα χρόνια ήταν τάση στη μόδα, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη το μπικίνι σε ελευθερώνει...
Δική σου η επιλογή, εννοείται. Όμως μην χάνεις μπάνια εξαιτίας αυτού, ειλικρινά! Το έκανα και εγώ κάποτε, μεγάλο σφάλμα. Η θάλασσα σε αναζωογονεί. ❤️
Blossom
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Σαβ Μάης 26, 2018 9:09 pm

μα σοβαρα? θα χασεις τετοια ευκαιρια για διασκεδαση για χαλαρωση και σκεφτεσαι αυτα τα δεκα δευτερολεπτα που θα σε δουν με το μαγιο μεχρι να κανεις βουτια στη θαλασσα? που στο κατω κατω παμε να περασουμε καλα και οχι να κανουμε διαγωνισμο μοντελων! να τους γραψεις ολους ξερεις που και να βγαλεις την κορμαρα σου με περυφανια και να πας να περασεις καλα! δεν χρωστας σε κανεναν. Ασε μας την εχουν δει ολοι κλαρινογαμπρουλιδες και δεν κοιτανε τις κοιλιες τους. Ολοι εχουν δικαιωμα για μπανιο στη παραλια με οτι σωμα και να εχει ο καθενας. (τα πηρα λιγο χαχαααχα)
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Κυρ Μάης 27, 2018 7:18 pm

κοριτσακια μου, ευχαριστω για τις απαντησεις...Δεν εχω τοσο θεμα με την εικονα μου, οταν ημουν 20 κιλα παραπανω εβαζα μπικινι. Σορτσακια πχ φοραω ακομα, για καποιο λογο ομως νιωθω αβολα με το μαγιο, δεν ξερω αν ειναι επειδη νιωθω εκτεθειμενη ή επειδη δεν με βολευει γενικοτερα... Αν μπορουσα να μπω με ρουχα θα το εκανα χαχαχαχα. Απλα μπαινω, βουταω, φευγει το πανω μερος, το ψαχνω κλπ...μετα βγαινω απο τη θαλασσα και παλι προσπαθω να το φτιαχνω πανω μου να μη φαινεται τιποτα που δεν πρεπει... Τα ολοσωμα δεν με χαλανε, αλλα νιωθω σαν λουκανικο ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ.
Αλλα ειναι βλακεια να ειμαι διπλα στη θαλασσα και να μη πηγαινω ποτε.. οντως...

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Ailouros Κυρ Μάης 27, 2018 7:29 pm

χαχαχαχα νιωθω σαν λουκανικο λεει! αχαχαχαχαχα
Ailouros
Ailouros
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2018

https://potatosdreams.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Τρι Μάης 29, 2018 5:59 pm

Dear diary,

weeeeeeeeeell....

Ειμαι ευγνωμων γιατι νιωθω καλα, αν και εχω ψιλοπαρατησει τη διατροφη αυτες τις μερες και κοιταζω να φαω απλα ή ο,τι υπαρχει διαθεσιμο λογω κακης οικονομικης καταστασης ή ο,τι μου αρεσει (χωρις να το τερματιζω ομως).

Δεν νιωθω ασχημα με το σωμα μου, ουτε νιωθω καλα... Ειμαι λιγο ουδετερη γιατι βλεπω ποσο τεραστιο θεμα εχω με το λιπος, ειμαι λες και κουβαλαω 15 κιλα παραπανω (δεν φαινεται με τα ρουχα αυτο) αλλα ταυτοχρονα ουτε προσπαθω να χασω βαρος, ουτε εχω την ορεξη να τα βαλω με τον εαυτο μου. Θα ελεγα οτι κανω ενα διαλλειμα...καλυτερα στασιμη παρα αυτοκαταστροφικη.

Η δουλεια προς το παρον παει καλα,δεν με αγχωνει αυτο το διαστημα κατι ιδιαιτερο.
Αυτο που δεν εχω καταφερει ειναι να τρεφομαι νορμαλ, ακομα το ωραριο ειναι αστατο και μαλλον πρεπει να αρχισω να παιρνω για σνακ κανενα ξηρο καρπο αυτες τις μερες που δεν εχει πολυ κινηση στο μαγαζι, για να μη γυριζω και τρωω το συμπαν (σημερα πχ σαρωσα 1 μπριζολα και 2 μπιφτεκια, δεν ειναι και λιγο. Ειναι αποκλειστικα αποτελεσμα πολλων ωρων χωρις φαγητο, δεν εχει να κανει με αρνητικα συναισθηματα. Απλα γυριζω και πειναω σαν τυραννοσαυρος ρεξ)

Οσον αφορα το μαγιο, τελικα ειπα να αφησω στη μπαντα για τωρα το μπικινι εφοσον με κανει να νιωθω αβολα, καθως και το ολοσωμο που με κανει να λουκανικοφερνω . Σκεφτομαι για τανκινι και κατι μου λεει οτι θα με βγαλει ασπροπροσωπη. (αλλη μια χρονια που θα καω στο σετ πλατη-χερια -κεφαλι ( ω, ναι, εμεις με την αλωπεκια καιγομαστε και στο κεφαλι) και η υπολοιπη θα φωσφοριζω στο σκοταδι απο την ασπριλα χαχαχαχα.

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από Blossom Τετ Μάης 30, 2018 4:09 pm

Δεν ήξερα τι είναι το τανκίνι..! Ενδιαφέρον!

Πάντως αν θέλεις σταθερό μπικίνι, καλύτερα να επιλέγεις σουτιέν με κούμπωμα ή/και μπανέλες. Καμία σχέση με τα κορδόνια, που πάνε όπου να 'ναι...

Κάνατε κανένα μπάνιο, κανείς; Εγώ λέω να το επιχειρήσω σύντομα! Smile
Blossom
Blossom
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γειά σας!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γειά σας!!

Δημοσίευση από tsourekoula90 Τετ Μάης 30, 2018 10:43 pm

Ναι, εχεις πολυ δικιο σε αυτο, εγω ως επι το πλειστον παιρνω με κορδονια, χωρις μπανελα κυριως , για πιο μαλακα και βολικα. Το κατω, δε, συνηθως το παιρνω μποξερακι για να νιωθω πιο ανετα... Αλλα οσο παει και παραξενευω στο θεμα μαγιο, οποτε ενα ωραιο τανκινι πιστευω ειναι η λυση για να πλατσουρισω χωρις ανασφαλεια. Ως επι το πλειστον βρισκω σε μαγαζια με μεγαλα νουμερα (ulla popken κλπ) , μπηκα και στα calzedonia αλλα ειχε μονο ενα σε μαυρο. Θα βρω ομως που θα παει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

(δεν ειμαι τοσο χαζοβιολα συνηθως. Ασχολουμαι με ανουσια πραγματα, αλλα μεχρι ενος σημειου. Τωρα το τερματισα.)

Δεν εχω κανει ακομα μπανιο, απλα γυριζω απο τη δουλεια και βουταω στον καναπε. Αλλα θελω κι εγω πολυ!!

tsourekoula90
Δραστήριο μελος
Δραστήριο μελος

Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης